سازمان هواشناسی
    • حراست

     حراست بعنوان مشاوری امین و چشم بینا و مورد اعتماد رییس سازمان می‌تواند با شناسایی فرصت‌ها، تهدیدات و آسیب‌ها و همچنین نقاط قوت و ضعف و ارائه اطلاعات به موقع نقشی موثر در راهبری هرچه بهتر و موثر‌تر مجموعه داشته باشد. پیشگیری از وقوع تخلف یا بی‌نظمی، پیش‌آگاهی از بروز وقایع و ارائه تحلیل‌های صحیح اطلاعاتی، مشاوره، همکاری و کمک به مدیران در مواقع خاص و یا بحرانی، نظارت و بازرسی خاص با نظر رییس سازمان و آگاهی‌سازی حراستی کارکنان؛ همچنین تهیه طرح‌ها، دستور‌العمل‌ها و آیین‌نامه‌های حراستی در زمینه حفاظت از اماکن و تاسیسات، اسناد و اطلاعات، و حفاظت فناوری اطلاعات و نیز انجام بررسی‌های نامحسوس حسب مورد، از جمله اقداماتی است که در اولویت کاری حراست قرار دارد.

      

     بدیهی است حضور حراست در عرصه فرآیندهای سازمانی همواره جهت دستیابی به دو هدف عمده است:

      1. برنامه‌ریزی، سازماندهی و تدوین برنامه‌های کلان و راهبردی در جهت حفظ و ارتقاء توان حفاظتی و امنیتی به منظور پیشبرد اهداف سازمان در راستای برنامه راهبردی آن

     2. همراهی، مساعدت و ارائه مشورت‌های موثر و اطلاع‌رسانی بموقع به رییس، مدیران و همچنین اعمال نظارت‌های امنیتی و حفاظتی و انجام اقدام‌های موثر جهت صیانت همه جانبه از منابع انسانی

      

     حراست موضعی است که قرار گرفتن در آن مسئولیتی خطیر را متوجه هر فرد می‌کند چرا که می‌بایست آنچنان قوی و قدرتمند عمل کند که خود در مسیر تهمت و اتهام قرار نگیرد و از پذیرفتن رنگ‌ها مبرا باشد و بتواند در جامعه‌ای که دشمنان عادت به شیطنت و فریب دارند، از ولایت و اصول دینی اسلام و انقلاب و فرزندان آن دفاع کند و طوری عمل نماید که مأمن همه اقشار شاغل در سازمان باشد.

     لذا عمل به احکام و موازین شرعی و اسلامی در تمام امور و ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری و قانونگرایی و رعایت اصول اساسی اسلام یعنی تکریم ارباب رجوع و حفظ آبرو و اسرار، بسیار تلاش نموده و با اخلاص عمل کند. 

      

     سه نقش اساسی حراست عبارتند از:

      - نقش هشدار دهنده و پیشگیری

      - نقش اصلاح کننده و درمان

      - نقش جدا کننده از سیستم

      

    • حراست
مجموع بازدیدها : 610,916,450
تعداد بازدید امروز : 95,766
تعداد بازدید دیروز : 81,178
تعداد بازدید این ماه : 427,317