سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/04/14
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 190
     بازدید عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از هواشناسی مریوان

     بازدید عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از هواشناسی مریوان 

      دکتر شیوا قاسمی پور نماینده شهرستان‌های مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی وعضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، روز پنجشنبه 12تیر1399 ازایستگاه هواشناسی شهرستان مریوان بازدید نمود.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان کردستان، دکتر شیوا قاسمی پور نماینده شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی و عضو  کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، روز پنجشنبه 12 تیر 1399 از ایستگاه هواشناسی شهرستان مریوان بازدید نمود.

     در این بازدید رحیم صدیقی مدیرکل هواشناسی استان ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با نحوه کارکرد ادوات و تجهیزات داخل پلاتفرم گفت: در سال زراعی جاری متوسط بارش شهرستان مریوان 834 میلی متر بوده که این مقدار نسبت به دوره مشابه سال گذشته 46 درصد و نسبت به دوره مشابه بلند مدت 9 درصد کاهش نشان می دهد.

     وی افزود: از نظر دما هم در سه ماه بهار امسال متوسط دما 15.6بوده که این مقدار نسبت به دوره مشابه سال گذشته و بلندمدت حدود 5/. افزایش داشته است.

     صدیقی همچنین گزارش مبسوطی از مسائل و مشکلات اعتباری، وضعیت امکانات و نیازهای هواشناسی بیان نمود و خواستار کمک و توجه به هواشناسی برای تقویت زیرساخت‌ها و تجهیزات جهت خدمت رسانی بهتر به مردم و حفاظت از جان و مال آن‌ها شد.

       درادامه دکتر قاسمی پور نیز ضمن تقدیر از خدمات هواشناسی، با بیان اینکه اهمیت هواشناسی بر کسی پوشیده نیست، ابراز امیدواری کرد: هواشناسی با صدور هشدارهای به موقع در خصوص پدیده‌های جوی در استان  به مسئولین و مردم خسارت های ها ناشی از بلایای جوی به حداقل برسد.

     عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نسبت به پیگیری رفع مشکلات هواشناسی در مجلس قول مساعد داد. 

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 605,985,543
تعداد بازدید امروز : 15,382
تعداد بازدید دیروز : 104,998
تعداد بازدید این ماه : 1,719,317