سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/04/10
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 173
     پیشرفت بیش از 90 درصدی برنامه خودکارسازی ایستگاه‌های هواشناسی سینوپتیک و اقلیم شناسی استان یزد

     پیشرفت بیش از 90 درصدی برنامه خودکارسازی ایستگاههای هواشناسی سینوپتیک و اقلیم شناسی استان یزد

     اداره کل هواشناسی استان یزد موفق به خودکار سازی 11 ایستگاه هواشناسی سینوپتیک اصلی و تکمیلی و 11 ایستگاه اقلیم شناسی شده است.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان یزد، رضا برهانی مدیر کل هواشناسی استان یزد با اعلام این خبر افزود در راستای ایجاد بستر مناسب جهت توسعه زیربنایی و رشد اقتصادی استان و دسترسی لحظه ای، آسان و سریع به  داده های هواشناسی، تاکنون تمامی ایستگاه‌های هواشناسی سینوپتیک موجود استان به سامانه خودکار هواشناسی مجهز شده اند و از 13 ایستگاه  اقلیم شناسی موجود نیز 11 ایستگاه خودکارسازی شده است. علاوه براین با توجه به اهمیت فعالیت کشاورزی، در سال های اخیر، دو ایستگاه خودکار هواشناسی کشاورزی در شهرستان های اردکان و خاتم نصب و راه اندازی شده است .

     مدیر کل هواشناسی استان یزد با اشاره به پیشرفت بیش از 90 درصدی برنامه خودکارسازی ایستگاه‌های سینوپتیک و اقلیم شناسی استان، ابراز امیدواری نمود در آینده نزدیک و با مساعدت فرمانداران شهرستان های اشکذر و مهریز، شاهد تجهیز ایستگاه‌های اقلیم شناسی خضرآباد و بهادران و اجرای کامل برنامه خودکارسازی شبکه ایستگاه های سینوپتیک و اقلیم شناسی در استان یزد باشیم.

     مدیرکل هواشناسی استان یزد تصریح نمود: علاوه براین، خودکار سازی ایستگاه‌های باران سنجی استان با اولویت مناطق کوهستانی و مناطق روستایی واقع در حاشیه شیرکوه در دستور کار قرار دارد که تکمیل این پروژه ضمن ایجاد بستر مناسب دسترسی وسیع به اطلاعات جوی برخط در سطح استان، کاهش خسارات و هزینه های ناشی از وقایع جوی و صرفه اقتصادی را ایجاد خواهد کرد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 605,983,868
تعداد بازدید امروز : 13,707
تعداد بازدید دیروز : 104,998
تعداد بازدید این ماه : 1,717,642