سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/04/09
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 442
     حضور مدیرکل هواشناسی مرکزی در نشست مجمع نمایندگان استان

      حضور مدیرکل هواشناسی مرکزی در نشست مجمع نمایندگان استان

     نشست مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی مسائل و مشکلات استانی در حوزه راه و شهرسازی با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان، مدیران شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی و سایر نمایندگان در محل فرمانداری شهرستان محلات برگزار گردید.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی، امان محمد کمالی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در این نشست ضمن بیان دیدگاه های خود در رابطه با اهمیت هواشناسی و شناخت توان اقلیمی، گفت: امیدواریم با همکاری و پیگیری های مجدانه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بتوانیم ارتقای بیشتر سازمان هواشناسی و هواشناسی استان را شاهد باشیم.

     وی در ادامه با تشریح عملکرد هواشناسی استان و بیان جایگاه هواشناسی کشور گزارشی مبسوط از آخرین وضعیت استان، مشکلات و چالش های موجود، پروژه های مهم و دردست اقدام سازمان هواشناسی کشور، پروژه ها و تجهیزات مورد نیاز در برنامه پنج ساله ششم توسعه را ارائه و خواستار تقویت زیرساخت‌های هواشناسی در تمامی ابعاد در راستای حفاظت از جان و مال مردم شد.

     مدیرکل هواشناسی استان مرکزی افزود: هرگونه سرمایه گذاری و تجهیز سازمان هواشناسی کشور به تجهیزات پیشرفته هزینه نبوده، بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری ملی و پیشگیرانه در جهت کاهش اثرات تغییرات اقلیمی و بحران های جوی است.

     در این نشست کریمی رئیس مجمع نمایندگان استان ضمن تاکید بر لزوم تقویت همه جانبه سازمان هواشناسی کشور و به ویژه اداره کل هواشناسی استان مرکزی از نظر تجهیزات و اعتبارات، نقش هواشناسی در پیشگیری، مدیریت بحران و کاهش خسارات جانی و مالی در کشور و استان را مهم دانسته و بر لزوم اختصاص بودجه مناسب به هواشناسی به منظور خرید و نصب تجهیزات و سامانه های به روز و با تکنولوژی بالا مورد نیاز و تقویت هواشناسی تاکید نمود.

     در پایان این نشست کریمی گفت: مسائل و مشکلات اداره کل هواشناسی استان مرکزی به صورت ویژه و باحمایت کامل مجمع نمایندگان استان بررسی خواهد شد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 605,983,709
تعداد بازدید امروز : 13,548
تعداد بازدید دیروز : 104,998
تعداد بازدید این ماه : 1,717,483