سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/01/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1188
     پیام تبریک استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز جهانی هواشناسی

     پیام تبریک استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز جهانی هواشناسی

     دکتر محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی با ارسال پیامی فرا رسیدن 23 مارس مصادف با چهارم فروردین "روز جهانی هواشناسی" را به مدیر کل و کارکنان هواشناسی استان خراسان شمالی تبریک گفت.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خراسان شمالی ؛ در پیام تبریک استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز جهانی هواشناسی آمده است: امروزه در حوزه های مختلفی چون مدیریت بحران،کشاورزی،صنعت،عمران و توسعه شهری، انرژی،سلامت،توریسم،محیط زیست و ... با هدف مدیریت و تصمیم سازی، اهمیت سازمان های مختلفی چون هواشناسی که درجهت بهبود حفاظت از جان و مال مردم دربرابر خطرات ناشی از پدیده ها و بحران های جوی نیز اثرگذارند، به گونه ای است که به کارگیری و توجه به گزارشات آن علاوه بر صرفه و صلاح اقتصادی به صورت ویژه ای بر توسعه پایدار در حوزه های مختلف نیز موثر می باشد.

     اداره کل هواشناسی خراسان شمالی نیز در سال  های اخیر با بهره گیری از کارشناسان مجرب و تجهیزات مناسب اقدامات گسترده ای از جمله تهیه محصولات و پیش آگاهی های مناسب و به موقع اجرای طرح توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) و همراهی و تعامل با مدیران ارشد استان توانسته است اثر بخشی ویژه ای در حوزه های مختلف خصوصا کشاورزی ،انرژی ،عمران ،حمل و نقل و سلامت در استان داشته باشد که توجه و پرداختن به این سازمان در جهت تقویت بنیه ها ی مختلف فنی،تجهیزاتی ،مخابراتی و اطلاع رسانی آن برای مجموعه مدیریتی استان حایز اهمیت است. اینجانب چهارم فروردین برابر با بیست و سوم مارس ،روز جهانی هواشناسی را به مدیریت و مجموعه کارکنان سازمان هواشناسی به خصوص مجموعه هواشناسی استان تبریک و تهنیت عرض می کنم و موفقیت این عزیزان را در رسیدن به اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید ازخداوند منان خواستارم.

     انتخاب این عنوان حاکی از اهمیت فوق العاده آب در حوزه هوا، اقلیم و آب است. نقش آب در زندگی انسان بی نظیر و آب بعد از هوا مهم ترین ماده ی مورد نیاز موجودات زنده و از منابع مهم محیط زیست است و زندگی و سلامت همه ی موجودات زنده اعم از انسان ها ، گیاهان و جانوران به وجود آن بستگی دارد . با بهره از آموزه های صحیح و بکارگیری آن ها در جامعه و خانواده ، خودمان را با کم آبی سازگار کرده و به نجات آب کمک کنیم.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,774,928
تعداد بازدید امروز : 35,422
تعداد بازدید دیروز : 83,146
تعداد بازدید این ماه : 285,795