سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/11/23
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 417
     حضور هواشناسی آذربایجان‌غربی در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته

     حضور هواشناسی آذربایجان‌غربی در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته 

     اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی برای دومین سال پیاپی در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته جهت تاکید نقش هواشناسی بر صنعت توریسم شرکت نمود.

      به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌غربی، جهت معرفی اقدامات انجام یافته برای معرفی نقش هواشناسی در صنعت گردشگری و نیز ارتقاء صنعت توریسم در این استان، در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری شرکت نمود.

     حبیب عبدلی مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به نقش هواشناسی در رونق صنعت توریسم، تصریح نمود: سامانه رادار هواشناسی، توزیع مناسب ایستگاه‌های خودکار هواشناسی و گذر از ایستگاه‌های سنتی به خودکار، کمبود ایستگاه‌های خودکار و عدم تکمیل سنسورهای هواشناسی اتوماتیک و ارتقاء آن‌ها در استان و مصوب شدن افزایش تعداد ایستگاه‌های هواشناسی خودکار جاده‌ای در راستای اطلاع رسانی به موقع در شرایط بحرانی و در نتیجه احیاء دریاچه ارومیه در جهت افزایش توریست، این اداره کل را بر آن داشت برای دومین سال پیاپی در این نمایشگاه حضور داشته باشد.

     گفتنی است در غرفه هواشناسی آذربایجان‌غربی ماکت رادار هواشناسی جهت آشنایی بازدیدکنندگان با نقش هواشناسی و به طور خاص، رادارهای هواشناسی در توسعه هواشناسی کاربردی، به ویژه تهک گردشگری در معرض دید قرار داده شده که به زودی پروژه جانمایی و مطالعاتی آن در استان آذربایجان‌غربی عملیاتی خواهد گردید.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,679,779
تعداد بازدید امروز : 23,419
تعداد بازدید دیروز : 87,678
تعداد بازدید این ماه : 190,646