سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/09/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 316
     حضور هواشناسی گیلان در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان
     حضور هواشناسی گیلان در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان

     پارک علم وفن آوری استان گیلان این نمایشگاه را با توجه به اهمیت پژوهش و تحقیقات و همچنین آشنایی جامعه با دستاوردهای علمی پژوهشی پژوهشگران دستگاه‌ها و ادارات دولتی ، بخش‌های خصوصی و بویژه استعدادهای برتر و نخبگان استان گیلان، به مدت سه روز از تاریخ 19 الی 21 آذر در محل سالن ورزشی آتش نشانی شهرداری رشت برگزار نمود.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گیلان، اداره کل هواشناسی با ارائه چندین کتاب و مقاله و فن آوری جدید در مبحث هواشناسی در این نمایشگاه شرکت کرد که مورد استقبال مسؤلین استان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

     محمد دادرس مدیر کل هواشناسی استان در بازدید استاندار و هیئت همراه از غرفه هواشناسی بیان کرد، هواشناسی استان گیلان با بکار گیری نیروهای کار‌آمد و توانمند در حوزه های مختلف سعی در اطلاع رسانی سریع و بموقع به تمامی گروه‌‌های کاربران داشته و در این خصوص علاوه بر طراحی سایت هواشناسی با درگاه‌های مختلف اطلاع رسانی (که مورد استقبال ادارات کل هواشناسی در سراسر کشور قرار گرفته و توسط همکاران بخش آی تی هواشناسی استان طراحی ونوشته شده است) سامانه مانیتورینگ ایستگاه‌های خودکار هواشناسی را جهت پایش لحظه به لحظه اطلاعات هواشناسی ایجاد نموده و همچنین درخواست نامه (اپلیکیشن) موبایلی آن را نیز طراحی نموده است.

     دکتر زارع استاندار گیلان ضمن قدردانی از حضور فعال هواشناسی استان در این نمایشگاه، خواستار اطلاع رسانی به موقع و دقیق شرایط جوی جهت مدیریت بحران‌ها و اقدامات پیشگیرانه دستگاه‌های مربوطه شد.

     طی سه روز پر پایی نمایشگاه مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی استان و همچنین  عموم مردم استقبال بسیار خوبی از غرفه هواشناسی بعمل آوردند.

     همچنین بمناسبت هفته پژوهش در مراسمی که برای تجلیل از پژوهشگران برتر استان در حوزه های مختلف در استانداری گیلان برگزارگردید، با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، پژوهشگران استان گیلان و اصحاب رسانه از کارشناس واحد تحقیقات هواشناسی استان گیلان آقای نیما فرید مجتهدی در حوزه فرهنگ و تمدن گیلان با اهداء لوح سپاس توسط استاندار گیلان تجلیل به عمل آمد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,785,961
تعداد بازدید امروز : 71,346
تعداد بازدید دیروز : 89,169
تعداد بازدید این ماه : 2,519,735