سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/04
     تعداد بازدید: 8200
     اطلاعیه شماره 100 سه شنبه مورخ 97/10/04

      بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی،  پنجشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب  کشور وارد  می شود. روز جمعه این سامانه تقویت شده و علاوه بر مناطق ذکر شده سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، جنوب‌غرب و بخشهایی از مرکز کشور را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. 
      براین اساس وضع هوا در  استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
      پنج شنبه 1397/10/06 : بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف  در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل،  زنجان، کردستان و  کرمانشاه،ایلام،غرب لرستان  و غرب خوزستان.
     جمعه 1397/10/07 :بارش باران  و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف  در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل، زنجان، کردستان ،  کرمانشاه، گیلان،مازندران،گلستان،ایلام، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد،چهارمحال بختیاری،  خوزستان، شمال غرب بوشهر، جنوب غرب اصفهان، مرکزی،  قزوین ،تهران،البرز و همدان،
      شایان ذکر است روزجمعه  در استانهای ، خوزستان،  ایلام، چهارمحال و بختیاری،  لرستان و کرمانشاه بارش باران همراه با رگبار و  رعدوبرق پیش بینی می شود. .همچنین ازبعد ازظهر پنجشنبه  درمسیرهای کوهستانی دامنه های زاگرس واقع در شمال غرب ، غرب تا جنوب غرب کشور و از روز جمعه تا روز شنبه علاوه بر مناطق فوق در ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز بارش برف و اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی می شود. 
      از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود .
     شایان ذکر است از بعد از ظهر روز پنج شنبه و طی روز جمعه با جنوبی شدن جریان باد  در سواحل  خلیج فارس در استانهای بوشهر و خوزستان دریا مواج می باشد.

      فایل پیوست
      
     etela100283.23  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 452,470,160
تعداد بازدید امروز : 380,791
تعداد بازدید دیروز : 403,494
تعداد بازدید این ماه : 380,791