سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/06/31
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 256
     رصد خشکسالی شدید تا بسیار شدید در استان بوشهر

     رصد خشکسالی شدید تا بسیار شدید در استان بوشهر

     شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، دشتستان و دشتی در وضعیت خشکسالی بسیار شدید و سایر نقاط استان بوشهر در خشکسالی شدید قرار دارند.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان بوشهر، فرج‌الله شکوهی‌پور مدیرکل هواشناسی استان در اولین جلسه کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و کاهش مخاطرات در بخش کشاورزی که با حضور مدیریت بحران استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی، اداره کل دامپزشکی، اداره کل امور عشایر و بانک کشاورزی در سالن سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تشکیل شد، درباره وضعیت خشکسالی استان طی سال زراعی گذشته، امسال و مقایسه آن در دوره بلند مدت مطالبی را بیان نمود.

     وی با اشاره به کاهش حدود 50 درصدی بارش در استان بوشهر نسبت به بلند مدت، وضعیت خشکسالی استان را شدید تا بسیار شدید اعلام نمود و گفت: در این بین شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، دشتستان و دشتی در وضعیت خشکسالی بسیار شدید و سایر نقاط استان در خشکسالی شدید قرار دارند.

     مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تهک کشاورزی را خدمتی موثر برای جلوگیری و کاهش اثرات بلایای جوی و همچنین استفاده بهینه از آمار و اطلاعات هواشناسی به منظور بهره‌وری بیشتر در بخش کشاورزی دانست و پیشنهاد تدوین طرح الگوی کشت برای استان بوشهر توسط مرکز تحقیقات کشاورزی استان را در راستای صرفه جویی در منابع آب مطرح نمود و به منظور آشنایی مدیران با سامانه تهک خواستار تشکیل جلسات حداقل هر 2 ماه یکبار در جهاد کشاورزی شهرستان‌ها شد.

     در ادامه رییس جهاد کشاورزی استان در خصوص لزوم همکاری‌های بیشتر بین اداره‌کل هواشناسی و جهاد کشاورزی استان پیشنهادات و نظراتی را عنوان نمود.

     در پایان، معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی توضیحاتی در مورد تاثیرات خشکسالی بر محصولات زراعی و باغی و عوامل خسارت‌زای زنده و غیرزنده و راهکارها و اقدامات انجام شده ارائه داد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 441,329,630
تعداد بازدید امروز : 327,195
تعداد بازدید دیروز : 307,118
تعداد بازدید این ماه : 12,287,186