سازمان هواشناسی
    • سئوالات متداول پیش بینی هواشناسی آلودگی هوا و گرد و خاک

        1-  غلظت آلاینده ها در هوا تابع چه عواملی است؟

        بطور کلی غلظت آلاینده های جوی تابع عوامل زیر می باشد: 1- خصوصیات آلاینده ها : آلودگی هوا به نوع و اندازه آلاینده ها بستگی دارد. 2- روش انتشار آلاینده ها: چگونگی ورود آلاینده ها و همچنین سرعت انتظار آلاینده ها (پیوسته یا متناوب بودن) 3- خصوصیات هواشناسی : مانند اندازه و جهت باد و وجود رطوبت 4- شکل توپوگرافی

        2-    وضعیت آلودگی هوای تهران براساس استاندارد ملی چگونه است؟

         بررسی ها نشان می دهد که وضعیت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از 2/5 میکرون (pm=2.5) و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میلکورن (pm=10) در شرایط نامطلوب قرار دارد این درحالیست که از نظر سایر آلاینده های منواکسیدکربن، دی اکسید گوگرد، دی اکسید نیتروژن و ازن شهر تهران در وضعیت مطلوبی می باشد.

        3-    آلاینده های هوای تهران چه خسارات اقتصادی را دربردارد؟

       آلودگی هوا بر اقتصاد فردی و ملی تاثیر می گذارد. در بخش خسارت های اقتصادی می توان به مرگ تدریجی فضای سبز و جنگلها آسیب به آثار تاریخی، اشیاء، تعطیل شدن مناطق شهری آلوده شده و درنتیجه تعطیلی چرخه اقتصاد از نمونه خسارات اقتصادی می باشد.

          4-    ارتباط بین کیفیت بنزین و آلودگی هوای تهران چیست؟

        آلاینده های ناشی از بنزین به دو صورت وارد هوا می شود. تبخیر از باک و انتشار از اگزوز خودرو. سالها ترکیبات سرب برای افزایش عدد اکتان سوخت به بنزین اضافه می شد که وجود آن برای سلامتی انسان خصوصاً اطفال و زنان باردار مضر بود.

      

      

      

      
    • منشور وزیر راه و شهرسازی
     منشور وزیر راه و شهرسازی
    • انتشارات سازمان هواشناسی
مجموع بازدیدها : 610,499,565
تعداد بازدید امروز : 10,432
تعداد بازدید دیروز : 88,538
تعداد بازدید این ماه : 10,432