سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/03/07
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 189
     اطلاعات هواشناسی از اجزاء اصلی فرآیند آمایش سرزمینی است

     اطلاعات هواشناسی از اجزاء اصلی فرآیند آمایش سرزمینی است

     بررسی شرایط آب و هواشناسی و اقلیمی از اجزاء اصلی فرآیند آمایش سرزمین بوده و در برنامه ریزی های دقیق اطلاعات هواشناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان صبح چهارشنبه 7 خرداد 1399 در مصاحبه رادیویی با برنامه سحرلر از افتتاح دو ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار در شهرستان های آذرشهر و هوراند خبر داد و گفت: ایستگاه های هواشناسی نیاز هر منطقه بوده و در حال حاظر در تمامی شهرستان ها به غیر از دو شهرستان، ایستگاه هواشناسی موجود می‌باشد.

     وی ادامه داد: هر چقدر شبکه پایش هواشناسی در استان گسترش پیدا کند و ایستگاه های سنتی به خودکار ارتقاء یابد اطلاعات دریافتی افزایش و دقیق بوده و به صورت آنلاین در پیش‌بینی‌ها به ویژه در پیش بینی های کوتاه مدت نقش بسزایی خواهد داشت.

     دولتی‌مهر در خصوص نقش هواشناسی در کشاورزی گفت: هواشناسی کشاورزی (تهک) پتانسیل‌های اقلیمی هر منطقه را طبق نیازها و محدودیت های جوی مربوط به محصولات مختلف را شناسایی کرده و با توصیه و هشدارهای به موقع در کاهش خسارات وارده ناشی از بلایای طبیعی و تولید بهترین و مناسب‌ترین محصول اراضی آن منطقه، کمک شایانی می کند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 601,762,527
تعداد بازدید امروز : 142,013
تعداد بازدید دیروز : 145,805
تعداد بازدید این ماه : 2,022,685