سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/02/31
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 175
     دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار اسفراین

     دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی  با فرماندار اسفراین

     مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی در دیدار با فرماندار اسفراین، توسعه تجهیزات و تقویت و افزایش ایستگاه‌های باران سنجی را یکی از دغدغه‌های هواشناسی استان اعلام کرد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی، مجید بیجندی مدیر کل هواشناسی استان در دیدار با طاهر رستمی فرماندار شهرستان اسفراین اظهار داشت: امروزه هواشناسی از رویکرد قدیمی خود فاصله گرفته و با رویکرد جدید و کابردی در خدمت مردم است.

     وی افزود: اسفراین با ۳۲ درصد افزایش بارش در بلند مدت وضعیت مطلوبی دارد ولی نسبت به سال گذشته که با بارش‌های رگباری فراوان روبرو  بودیم، ۱۵ درصد کاهش بارندگی داشته است.

     مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی یکی از دغدغه‌های هواشناسی را توسعه تجهیزات و تقویت و افزایش ایستگاه‌های باران سنجی در سایر نقاط استان عنوان کرد.

     فرماندار اسفراین نیز  با تقدیر از عملکرد اداره هواشناسی شهرستان اظهار داشت: مهم‌ترین عامل در پیشگیری و کاهش خسارت، پیش بینی است و اگر پیش بینی های دقیق و داده‌های درست هواشناسی نباشد گاهی با حجم گسترده‌ای از خسارت روبرو می شویم که عملکرد اداره هواشناسی در پیش بینی خوب و اطلاع رسانی به موقع شایسته تقدیر است.

     رستمی افزود: بخش اعظم کار هواشناسی با ابزار و امکانات و تجهیزات انجام می شود که باید برای این امر زیرساخت‌ها نیز مهیا باشد.

     وی در ادامه در خصوص تخصیص هزینه تملک دارایی در کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت فراهم کردن زیرساخت‌های هواشناسی قول مساعدت و همکاری داد.

      

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 601,546,122
تعداد بازدید امروز : 71,413
تعداد بازدید دیروز : 137,297
تعداد بازدید این ماه : 1,806,280