سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/01/03
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 215
     پیام وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی هواشناسی

     پیام وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی هواشناسی

     در پیام  مهندس اسلامی وزیر وزارت راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی هواشناسی آمده است:

     دما از بدیهی ترین شاخص های مطالعات اقلیمی است و امروزه موضوع اقلیم و تغییرات آن به یکی از مهمترین چالش های جهانی تبدیل شده است. سال گذشته در حالی سپری شد که میانگین دما در مقیاس جهانی 1/1 درجه سلسیوس نسبت به میانگین دمای پیش از انقلاب صنعتی افزایش داشت. ذوب سریع یخچال های قطبی و بالا آمدن تراز آب اقیانوسها از بارزترین پیامدهای افزایش دما در دنیاست. اما ملموس ترین نتایج این گرمایش جهانی، تعدد رخدادهای مخاطرات جوی و اقیانوسی است که به صورت وقوع خشکسالی های ممتد، سیلابهای مخرب، امواج گرمایی و غیره در سراسر جهان ظهور یافته اند و یقیناً ارتباط بی بدیلی با موضوع آب و مدیریت منابع آبی دارند.

     انتخاب شعارهای " اقلیم و آب " سازمان جهانی هواشناسی و " آب و تغییر اقلیم" سازمان جهانی آب در سال 2020 به ضرورت هماهنگی میان این دو حوزه در برنامه ریزی کلان در سطوح ملی و بین المللی دلالت دارد.

     اینجانب روزجهانی هواشناسی را به تمامی هواشناسان به ویژه همکاران پرتلاش سازمان هواشناسی کشور تبریک می گویم و از خداوند متعال توفیق روز افزون این عزیزان را در آن سازمان به عنوان یکی از سازمان های بنیادی و تابعه وزارت راه و شهرسازی خواستارم.        

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 587,030,450
تعداد بازدید امروز : 236,584
تعداد بازدید دیروز : 319,430
تعداد بازدید این ماه : 5,099,464