سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/12/27
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 159
     به آب اندازی بویه چابهار در دریای عمان

     به آب اندازی بویه چابهار در دریای عمان

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بویه دریایی چابهار که مدتی به دلیل خرابی از آب خارج شده بود، پس از تعمیر در دریای عمان به آب انداخته شد.
     محسن حیدری در گفت وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای تعمیر این بویه 300 میلیون تومان بوده که به وسیله سازمان هواشناسی کشور تخصیص پیدا کرده است.

     وی ادامه داد: بویه موج نگار چابهار از نوع Datawell بوده و پارمترهای دمای سطح آب، ارتفاع و دوره تناوب موج را اندازه گیری می کند.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه بویه موج نگار چابهار تنها بویه هواشناسی در نوار 300 کیلومتری سواحل سیستان و بلوچستان است، افزود: بر اساس اسناد بالادستی باید حداقل چهار ایستگاه هواشناسی دریایی جدید در سواحل استان احداث شود.

     وی ادامه داد: هم اکنون دو ایستگاه از این چهار ایستگاه در پسابندر چابهار و زرآباد کنارک در حال احداث است که به ترتیب حدود 33 تا 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
     حیدری در ادامه توسعه زیرساخت های هواشناسی دریایی در تنها بندر اقیانوسی کشور را مهم برشمرد و گفت: گسترش فعالیت های دریایی و سرمایه گذاری وسیع بخش خصوصی در صنایع دریایی استان ایجاب می کند تا برای پایش و بهبود پیش بینی مخاطرات جوی-دریایی جنوب استان، شبکه پایش هواشناسی دریایی گسترش یابد.

     این مسئول خاطرنشان کرد: هواشناسی دریایی نقش مهمی در تأمین سلامت و امنیت فعالیت های دریایی دارد بطوریکه می تواند سالانه جان هزاران نفر را از خطرات مواجهه با پدیده های مخرب جوی-دریایی نجات دهد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 585,099,087
تعداد بازدید امروز : 124,564
تعداد بازدید دیروز : 205,645
تعداد بازدید این ماه : 3,168,101