سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/06/17
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 316
     تولید و پخش مستند هواشناسی در صدا و سیمای مرکز سمنان

     تولید و پخش مستند هواشناسی در صدا و سیمای مرکز سمنان

     مستند هواشناسی با عنوان "هواشناسی و کاربردهای آن را بشناسیم " با همکاری اداره کل هواشناسی استان سمنان در صدا و سیمای مرکز سمنان تولید و پخش شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان سمنان، در راستای تحقق اهداف عالی سازمان هواشناسی در جهت توسعه هواشناسی کاربردی و آشنایی با فعالیت هواشناسی، روابط عمومی هواشناسی استان سمنان با همکاری صدا و سیمای مرکز سمنان اقدام به تهیه  برنامه مستند هواشناسی با عنوان "هواشناسی و کاربردهای آن را بشناسیم" نمود که از شبکه سمنان پخش شد.

     در این مستند ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان به معرفی اجمالی هواشناسی و نقش آن در امور مختلف زیربنایی ، توسعه ای ، پشتیبانی ، خدماتی و زندگی روزمره پرداخت و چگونگی کسب اطلاعات به موقع از شرایط جوی و تنظیم برنامه های خود توسط مسئولین و مردم و پیشگیری به موقع از خسارت مالی و جانی را تشریح کرد.

     سرپرست اداره شبکه پایش استان نیز درخصوص فعالیت ایستگاه‌های هواشناسی ، جمع آوری اطلاعات در سطح استان و ارسال لحظه به لحظه داده های هواشناسی و فعالیت 24 ساعته همکاران توضیحاتی ارائه کرد.

     سپس کارشناس اداره تحقیقات کاربردی هواشناسی استان سمنان ضمن بررسی نقش و جایگاه هواشناسی و ارتباط تنگاتنگ آن با سایر بخش‌ها نظیر هوانوردی، کشاورزی، صنعت ، دامداری ، شهرسازی ، حمل و نقل و غیره ... به شناخت نیاز کاربران نهایی و تولید محصول مورد نیاز آن ها اشاره نمود.

     در ادامه سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی جوی به نحوه استخراج و تحلیل نقشه های هواشناسی، تصاویر ماهواره ، رادار و تشریح فرآیند داده‌برداری و پردازش داده های هواشناسی و نهایتاً صدور پیش بینی و پیش آگاهی های جوی و صدور اطلاعیه یا اخطاریه در شرایط بحرانی و مخاطرات جوی در جهت پیشگیری از خسارات جانی و مالی احتمالی اشاره نمود و ارتقاء صحت پیش آگاهی های جوی و نیز نقش بسزای سازمان هواشناسی در جهت برنامه ریزی های مهم و توسعه پایدار کشور را در گرو توسعه هواشناسی عنوان نمود.

     در پایان مدیرکل هواشناسی استان سمنان، انتظارات هواشناسی در راستای خدمت رسانی، توسعه هواشناسی در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری ، شبکه ایستگاه‌ها و نیروی انسانی متخصص را مطرح کرد.

     این مستند با هدف فرهنگ سازی، آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی  فعالیت‌های اداره کل هواشناسی استان سمنان و نقش پررنگ پیش آگاهی های جوی، اطلاعات و داده‌های هواشناسی در کاهش میزان خسارات، در سیمای مرکز سمنان تولید و پخش شد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 576,771,440
تعداد بازدید امروز : 284,447
تعداد بازدید دیروز : 292,790
تعداد بازدید این ماه : 1,568,826