سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/06/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 419
     معمولاً نقش هواشناسی پیش از وقوع بحران مخاطرات جوی پررنگ‌تر است

     معمولاً نقش هواشناسی پیش از وقوع بحران مخاطرات جوی پررنگ‌تر است 

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان  خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در دومین جلسه کارگروه طوفان و بلایای طبیعی با بیان این مطلب افزود : در وقوع بحران معمولا  با سه مرحله قبل از وقوع پدیده ، حین پدیده و بعد از وقوع پدیده رو برو هستیم ، که نقش هواشناسی به لحاظ برخورداری از تجهیزات تخصصی و ماهیت کاری بیشتر قبل از وقوع بحران مشهود تر و مهم تر می باشد.

     وی کارگروه تخصصی طوفان و بلایای جوی هواشناسی را محلی برای احصاء انتظارات و درخواست های دیگر دستگاه های متولی خواند و افزود : سنجش توانایی هواشناسی استان براساس نیازهای اعلام شده در استان برای تولید  محصول  از درخواست های هواشناسی در استان اصفهان است.

      خورشیدی با اعلام اینکه امروزه نقش و جایگاه هواشناسی بر کسی پوشیده نیست و داده های هواشناسی می تواند نقش مهمی در امور زیر بنایی داشته باشد گفت : مسئولین تصمیم گیر می توانند با اتکاء و اعتماد به اطلاعات و محصولات هواشناسی از هواشناسی در پیشرفت اهداف در توسعه پایدار کشور بهره ببرند.

      شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مرتب و بموقع جلسه کارگروه طوفان و بلایای جوی و پیگیری مصوبات در هواشناسی استان ، گفت : نقش و جایگاه هواشناسی در مدیریت بحران و بلایای بر کسی پوشیده نیست  و هواشناسی توانسته نقش خود را به خوبی ایفاء نماید و حضور بموقع هواشناسی در بحران های فروردین ماه امسال در جهت اطلاع رسانی پیش بینی ها ، اطلاعیه ها و اخطاریه ها و پیشگیری گواه این مدعاست.

     وی با بیان اینکه اهمیت اطلاعات و داده های هواشناسی توانسته به مسئولین کمک شایانی در مهار وقوع بلایای طبیعی نماید گفت :  امروز انتظارات از هواشناسی افزایش یافته و  هواشناسی می بایست با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی دوره آموزشی مدون ویژه اعضاء کارگروه را برگزار نماید .

     شیشه  فروش در پایان افزود : ما می بایست کانون های داخلی و برون استانی رخ دادهای طبیعی از جمله گردخاک را بهتر بشناسیم و با برنامه ریزی صحیح نقش و وظیفه هر دستگاهی را تعیین نماییم تا بتوانیم خسارات را به حداقل برسانیم.

     درادامه سایر اعضاء به بیان نظر و دیدگاه خود پرداختند و عملکرد سازمان خود را در کنترل وقوع پدیده های جوی بیان کردند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 576,772,305
تعداد بازدید امروز : 285,312
تعداد بازدید دیروز : 292,790
تعداد بازدید این ماه : 1,569,691