سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/22
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 202
     بازدید نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی از هواشناسی

     بازدید نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی از هواشناسی

     نماینده مردم شریف اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از هواشناسی اصفهان گفت: فعالیت های هواشناسی، فعالیت هایی اساسی و حیاتی است.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سالک نماینده مردم شریف اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان و بازدید از اداره کل ضمن ابراز رضایتمندی از فعالیت های هواشناسی استان اصفهان به عنوان یک دستگاه زیربنایی و اساسی گفت : هواشناسی می باید ضمن معرفی و ارائه رئوس فعالیت ها و خدمات ، با ارائه طرح های کارشناسی شده و برنامه ریزی شده در سطح استانی و کشوری و با جلب حمایت دولت و مجلس مشکلات خود را احصاء کند و کمبودها و نیاز های خود را بیان و تحقق آنها را پیگیری نماید.

     وی نقش و جایگاه هواشناسی بخصوص در امر سلامت پرواز حساس و حیاتی خواند و گفت:  هواشناسی با جان و مال مردم در بخش های مختلف کشاورزی ، آلودگی ، حمل و نقل و گردشگری سرکار دارد و نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد.

     حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی با بیان اینکه نقش هواشناسی در زندگی روزمره مردم بیشتر و ملموس‌تر شده است و می‌بایست مردم و مسئولین با اعتماد و اطمینان بیشتری به هواشناسی نظر کنند، گفت: اخیرا سازمان هواشناسی کشور برنامه افزایش تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود قرار داده تا ضمن آگاه سازی و آشنایی بیشتر ایشان با فعالیت های این دستگاه و نحوه ارایه خدمات آن، از حمایت های پارلمانی این عزیزان در افزایش اعتبارات در کمیسیون های الحاقی مجلس شورای اسلامی برخوردار گردد.

     وی با بیان اینکه امروزه دو چالش بزرگ استان اصفهان معظل آب و آلوگی هوا است و نقش هواشناسی در این خصوص بسیار حائز اهمیت می‌باشد، گفت: هواشناسی از توان و تخصص کارشناسان بسیار زبده و خوبی بهره می‌برد اما متاسفانه ابزار و ادوات و تجهیزات روز را در اختیار ندارد و می‌طلبد مسئولین محترم توجه خاص به هواشناسی داشته باشند.

     بازدید از مرکز پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی استان و مرکز پردازش فوق سریع از برنامه‌های حضور حجت الاسلام و المسلمین سالک در هواشناسی استان اصفهان بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 548,812,035
تعداد بازدید امروز : 470,069
تعداد بازدید دیروز : 364,113
تعداد بازدید این ماه : 5,480,217