سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/03/22
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 312
     گردوغبار بادهای 120 روزه به سواحل پاکستان رسید

     گردوغبار بادهای 120 روزه به سواحل پاکستان رسید

      معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تحلیل و آشکار سازی تصاویر ماهوارهEUMETSAT  نشان می دهد که گردوغبار ناشی از توفان امروز شمال سیستان و بلوچستان به سواحل جنوب پاکستان نفوذ کرده است.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم اظهار داشت: گردوغبار ناشی از این توفان،  بخش هایی از پنج ولایت غربی و جنوبی افغانستان، چند منطقه در شمال، غرب و جنوب پاکستان و ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان را فرا گرفته است.

     وی افزود: گردوغبار ناشی از توفان امروز در شمال استان با پیمایش بیش از ۸۰۰ کیلومتر، به سواحل پاکستان در دریای عمان رسیده است.

     معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه سه‌شنبه 98/3/21 از ایستگاه «پسنی» در جنوب غرب پاکستان پدیده گردوغبار گسترده گزارش شده که شعاع دید افقی در این بندر را به ۲ هزار متر کاهش داده است.

     کلیم تصریح کرد: صبح سه‌شنبه بیشینه سرعت توفان گردوخاک در زابل به 115 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 800 متر کاهش داد. ساعاتی بعد گردوغبار گسترده به شهرهای زاهدان، میرجاوه، خاش، ایرانشهر، سراوان، مهرستان، راسک، نیکشهر و ... نفوذ کرد و دید افقی در این مناطق را به شدت کاهش داد.

     وی افزود: هم اکنون دید افقی در ایستگاه فرودگاهی زاهدان، میرجاوه، سراوان و نیکشهر 2000 متر، زابل و ایرانشهر 3000 متر است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 550,090,978
تعداد بازدید امروز : 29,835
تعداد بازدید دیروز : 346,002
تعداد بازدید این ماه : 6,759,160