سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/03/01
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 805
     کاهش کیفیت هوا در 4 استان

     کاهش کیفیت هوا در 4 استان

     از بعد از ظهر و اوایل شب چهارشنبه و طی روز پنجشنبه 2 خرداد 1398 کیفیت هوا در استان‌های خراسان رضوی، سمنان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت طی چهارشنبه98/3/1  در خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان دامنه های زاگرس مرکزی و شمال و شرق اصفهان،  شمال غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی در استان‌های سمنان و تهران، افزود: احتمال وقوع تگرگ در خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش‌های شرقی سمنان نیز وجود دارد و دمای هوا در شمال شرق کشور بین ۶ تا ۸ درجه کاهش یابد. 

     وی افزود: روز پنجشنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب شاهد رگبار، رعد و برق و وزش باد در نیمه شرقی و پاره‌ای از مناطق شمال غرب کشور خواهیم بود که در استان‌های کرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز از شدت بیشتری برخوردار است.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با توجه به بارش پراکنده برای بخش هایی از شمال غرب، شمال شرق، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و سواحل دریای خزر و مرکز کشور طی جمعه 98/2/3، گفت: از ظهر این روز دما در شمال شرق کشور روند افزایشی خواهد داشت.

     این مسئول شنبه و یکشنبه 4 و 5 خرداد 98 به ویژه در ساعات بعدازظهر برای شمال‌غرب، استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال‌و‌بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه غربی کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی نمود.

     وظیفه با اشاره به وزش باد شدید از بعد از ظهر و اوایل شب چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در نوار شرقی و بخش هایی از جنوب غرب و جنوب کشور، تصریح نمود: در استان های خراسان رضوی، سمنان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل کیفیت هوا سبب گرد و خاک کاهش می‌یابد.

     وی در خاتمه یادآور شد: در ساعات بعد از ظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی روز چهارشنبه دریای خزر مواج خواهند بود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 597,261,044
تعداد بازدید امروز : 17,674
تعداد بازدید دیروز : 177,600
تعداد بازدید این ماه : 1,888,570