سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/31
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 290
     رکورد 17 ساله بارش های اردیبهشت نیکشهر شکسته شد

      رکورد 17 ساله بارش های اردیبهشت نیکشهر شکسته شد

     رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با فعالیت سامانه بارشی اخیر در استان؛ میزان بارش های اردیبهشت ماه نیکشهر به 58 میلیمتر رسید و رکورد 17 ساله بارش این ماه شهر شکسته شد.

     محمود دیانتی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تمام بارش های دریافتی اردیبهشت ماه جاری نیکشهر مربوط به چهار روز منتهی به 29 اردیبهشت است که برای نخستین بار از زمان تأسیس ایستگاه هواشناسی در این شهر به این مقدار رسیده است.

     وی افزود: ایستگاه نیکشهر 17 سال پیش تأسیس شد و در این مدت بیشترین بارش ماهانه اردیبهشت آن 32.8 میلیمتر  بوده است.

     رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به تشریح فعالیت سامانه بارشی اخیر استان پرداخت و گفت: این سامانه که از دوشنبه گذشته در استان فعال شده، هم به لحاظ شدت و هم به لحاظ گستره فعالیت یک سامانه قوی است به طوریکه در مدت فعالیت آن حداقل 14 شهرستان را در برگرفته است.

     دیانتی ادامه داد: تا امروز از شهرستان های نیکشهر، قصرقند، فنوج، دلگان، بزمان، مهرستان، سراوان، سیب و سوران، ایرانشهر، خاش، زاهدان، زابل، نیمروز، چابهار گزارش بارندگی شده که در برخی شهرستان ها میزان بارش ها قابل توجه بوده است. برای نمونه از ایستگاه های بارانسجی نیکشهر نظیر توتان 76، پیپ 61 و شهر نیکشهر 58 میلیمتر  باران گزارش شده است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 521,569,662
تعداد بازدید امروز : 71,333
تعداد بازدید دیروز : 323,832
تعداد بازدید این ماه : 8,705,306