سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/29
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 344
     هواشناسی یک سازمان زیرساختی است که به تقویت و تجهیز نیاز دارد

     هواشناسی یک سازمان زیرساختی است که به تقویت و تجهیز نیاز دارد

     فرماندار شهرستان سلسله در نشست با سرپرست هواشناسی لرستان ضمن قدردانی از پیش بینی های هواشناسی در سیلاب اخیر، گفت: هواشناسی یک جایگاه زیرساختی است که نیاز به تقویت و تجهیز دارد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان لرستان؛ در دیدار با خسروی فرماندار شهرستان سلسه در نشست با جعفر نعمتی سرپرست هواشناسی استان با اشاره به اینکه اکنون بسیاری از فعالیت ها وابسته به پیش بینی های سازمان هواشناسی است، اظهار داشت: باید زمینه‌ای فراهم کرد که از منابع ملی برای ارتقای زیرساخت های هواشناسی استفاده کرد‌. 

     در ادامه، جعفر نعمتی با اشاره به بارندگی های خوب فروردین 98، اظهار داشت: خوشبختانه استان لرستان در زمینه پیش بینی بارش‌های سیل آسا بسیار موفق عمل کرد با اینحال برای بهتر شدن روند پیش بینی ها به همکاری نیاز داریم

     سرپرست هواشناسی لرستان با بیان اینکه اساسی‌ترین کار هواشناسی، پایش جو است، عنوان کرد: در واقع اداره هواشناسی با پایش از سطح ایستگاه ها، اطلاعات را جمع آوری می کند. 

     این مسئول با اشاره به اینکه بخش هایی از لرستان تحت پوشش رادار کرمانشاه قرار دارد، خاطرنشان کرد: قرار بر این است استانداری از بودجه امسال، اعتبار مطالعات استقرار و تجهیز یک رادار مستقل برای استان را لحاظ کند.

     نعمتی با اشاره به سامانه هشدار سیل سازمان هواشناسی، افزود: سازمان هواشناسی پیگیر است که  سامانه هشدار سیل را در لرستان راه اندازی کند. 

     وی با اشاره به وجود هفت ایستگاه باران سنج و یک ایستگاه سینوپتیک در شهرستان سلسله، گفت: در حال حاضر تنها یکی از ایستگاه ها خودکار است و باید تلاش کنیم که ضمن اینکه تعداد آنها را افزایش دهیم مابقی ایستگاه ها هم خودکار شوند

     سرپرست هواشناسی لرستان با اشاره به بودجه هواشناسی سلسله، عنوان کرد: سال گذشته کل بودجه هواشناسی شهرستان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که ۹۲ درصد تخصیص داشت. 

     نعمتی در خصوص سامانه تهک، گفت: از این سامانه در راستای فعالیت های حمل و نقل، عمران و کشاورزی استفاده می شود که اکنون در استان ۱۱ هزار نفر از کشاورزان و بهره برداران عضو آن هستند و توصیه های هواشناسی کشاورزی به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 521,805,130
تعداد بازدید امروز : 306,801
تعداد بازدید دیروز : 323,832
تعداد بازدید این ماه : 8,940,774