سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/31
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 783
     دیدار دکتر تاج بخش با سیل زدگان لرستان، استاندار و نماینده ولی فقیه
     دیدار دکتر تاج بخش با سیل زدگان لرستان، استاندار و نماینده ولی فقیه 
     رئیس سازمان هواشناسی کشور به منظور دلجویی از سیل زدگان و بازدید مناطق آسیب دیده عازم لرستان شد.  دکتر تاج بخش در این سفر با استاندار و نماینده ولی فقیه نیز دیدار نمود.
     به گزارش روابط عمومی هواشناسی لرستان، سیدموسی خادمی استاندار لرستان چهارشنبه 28 فروردین 1398 با دکتر سحر تاج بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور و فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری دیدار و گفت‌وگو کرد.
     در این دیدار در خصوص ارتقای کیفیت تجهیزات هواشناسی و جانمایی محل سکونت جدید برای سیل زدگان بحث و تبادل نظر شد. 
     همچنین از اهتمام هواشناسی لرستان در پیش بینی‌های دقیق و اعلام اخطاریه‌های به موقع در جریان سیل اخیر تقدیر به عمل آمد. 
     آیت الله سید احمد میرعمادی در دیدار با رئیس سازمان هواشناسی کشور  و مدیر کل هواشناسی لرستان اظهار داشت: سیل آزمونی است برای همه و هر کس باید تجربه کسب کند و نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کند.
     وی گفت: آمادگی مردم و مسئولین، هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و اطلاع رسانی که بخش عمده آن مرهون پیش بینی های هواشناسی بوده که در سیل اخیر باعث کاهش تلفات شد.
     معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین روز حضور خود در لرستان، وارد پلدختر شد و با متصدیان ایستگاه های هواشناسی که در سیل اخیر خانه های آن ها تخریب شد، دیدار و گفتگو کرد.
     در ادامه، رئیس سازمان هواشناسی کشور بهمراه مدیر کل هواشناسی استان لرستان با فرماندار پلدختر دیدار کرد. در این دیدار فرماندار پلدختر ضمن تبریک سال نو و ابراز خرسندی از بازدید این دو مسئول از پلدختر، نقش هواشناسی را در سیل اخیر لرستان حیاتی عنوان کرد و افزود: اگر هشدارهای هواشناسی لرستان چند روز قبل از سیل بصورت ساعت به ساعت و پای کار بودن مدیر کل و کارکنان هواشناسی نبود، مشخص نیست چه فاجعه ای برای مردم بوجود می آمد و امروز شرایط به این آرامش نبود. 
     وی از هواشناسی تقدیر نمود و خواستار تجهیز هواشناسی لرستان در مناطق حادثه خیز بخصوص در پلدختر شد. 
     رییس سازمان هواشناسی کشور ضمن ابراز تاسف بخاطر حادثه سیل در لرستان در خصوص تجهیز مناطق در معرض سیل کشور به سامانه هشدار سیل قول مساعد داد.
     در ادامه این سفر رئیس سازمان هواشناسی کشور به همراه خانم صفری مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بانوان با تعدادی از خانواده های سیل زده شهر پلدختر و روستاهای چم مهر و چم گرداب دیدار و از خانم های خانواده های خسارت دیده از سیل همدردی کرد.

     دکتر تاج بخش در پایان سفر خود به لرستان، به همراه مشاور وزیر راه و شهرسازی از ساختمان بهسازی شده مرکز پیش بینی هواشناسی لرستان بازدید و با  کارکنان مرکز پیش بینی دیدار نمود. 

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 511,405,767
تعداد بازدید امروز : 61,944
تعداد بازدید دیروز : 316,016
تعداد بازدید این ماه : 8,875,151