سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 455
     دیدار مدیرکل و کار کنان هواشناسی آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان

      دیدار مدیرکل و کار کنان هواشناسی آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان

     مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان شرقی و جمعی از کارکنان اداره کل هواشناسی استان روز شنبه 24 فروردین با آیت الله سید محمدعلی آل‌هاشم  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، در این دیدار علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان، گزارش کلی در خصوص اهم فعالیت های سازمانی این اداره کل، عملکرد هواشناسی استان بر نقش داده ها و اطلاعات هواشناسی در زمینه های مختلف اقتصادی، عمرانی، کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری توضیحاتی را ارائه و بر لزوم فرهنگ سازی در این زمینه تاٌکید کرد.

     در ادامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ضمن قدردانی از زحمات مدیریت و کارکنان پرتلاش و سخت کوش هواشناسی استان افزود: سازمان هواشناسی یکی از سازمان های گمنامی است که خدمات خود را به نیاز جامعه سوق داده است.

     وی با اشاره به نقش هواشناسی در مدیریت بحران گفت: نقش هواشناسی در مدیریت بحران، ‌جلوگیری از بحران ‌و تصمیم گیری در حین بحران حائز اهمیت بوده و مسئولین باید اطلاعات هواشناسی را ضروری بدانند.

     نماینده ولی فیقه در استان با اشاره به نقش هواشناسی قبل و بعد از انقلاب افزود: ‌قبل از انقلاب توجه کمتری به این سازمان می شد و خدمات این سازمان محدود بود ولی بعد از انقلاب اسلامی هواشناسی توجه بیشتری به خود گرفته و برای بخش های مختلفی از جمله هواپیمایی،‌ کشاورزی،‌ حمل و نقل و ... خدمات می دهد و همه مردم و بیشتر سازمان ها به گونه ای به اطلاعات هواشناسی نیاز دارند

     سید محمد علی آل هاشم با اشاره به اهمیت هواشناسی بیان کرد: انواع ایستگاه های مختلف هواشناسی چه در روی خشکی چه در روی دریا برای مشاهده وضعیت جوی وجود دارد و برای کلیه پارامتر ها ‌جوی حتی امواج دریا هم نظر می دهد که این اهمیت هواشناسی را نشان می دهد فلذا سازمان هواشناسی یکی از سازمان های ارزشمند‌ و مهم بوده و سازمان های زیادی به اطلاعات هواشناسی نیاز داشته و بدون اطلاعات این سازمان نمی توانند اهداف خود را به نحو احسن انجام دهند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 511,415,907
تعداد بازدید امروز : 72,084
تعداد بازدید دیروز : 316,016
تعداد بازدید این ماه : 8,885,291