سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/10
     تعداد بازدید: 16882
     اخطاریه شماره 6 شنبه مورخ 98/01/10

     پیرو اخطاریه شماره 05، سامانه بارشی  از  11  تا  13 فروردین  در نیمه غربی، مرکز و شمال کشور، موجب بارش باران در برخی ساعات  بارش شدید و رگبار و رعدوبرق خواهد شد. خروجی مدلهای عددی بیانگر تشدید بارش از یکشنبه شب تا عصر دوشنبه در حوضه آبریز رودخانه های  کرخه و دز و  طی دوشنبه در دز و کارون است.  انتظارمی رود که شدت  روانآب و سیلاب  منطقه جنوب غرب دوشنبه شب تا صبح سه شنبه به بیشینه برسد. بر این اساس  هشدار شرایط جوی برای مناطق مختلف به شرح زیر پیش بینی  می شود:
     یکشنبه  98/01/11: 
       آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و بتدریج از اواخر وقت  شمال بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و غرب فارس، بارش باران از بعد از ظهر توام با رگبار و رعد وبرق و سیلابی شدن مسیلها و اواخر وقت با طغیان رودخانه ها. 
     در زنجان، مرکزی، غرب اصفهان، جنوب و غرب همدان  و جنوب آذربایجان شرقی  بارش باران، گاهی با رگبار ورعدوبرق و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها.
     دوشنبه 98/01/12:
     رگبار باران  با رعدوبرق، برخی نقاط بارش تگرگ  و  وزش باد شدید و سیلاب و  طغیان رودخانه ها در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب استان فارس، جنوب و شمال غرب اصفهان، نیمه شمالی بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس.  در استانهای مرکزی، جنوب قم،  زنجان، همدان  و طی بعد از ظهر و شب  دامنه های البرز در  استانهای تهران، البرز، قزوین  و سمنان بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و  وزش باد شدید که پیامد آن آبگرفتگی معابر با احتمال سیلابی شدن مسیلها پیش بینی می شود.
     بعد از ظهر و شب دوشنبه مسیرهای  کوهستانی و گردنه های برفگیر  دامنه های البرز در شمال  و  نقاط مرتفع جاده های کوهستانی زاگرس  در شمالغرب و غرب کشور  بطور موقت با بارش برف پیش بینی می شود و احتمال انسداد موقت جاده  وجود دارد  و  آبهای خلیج فارس بخصوص سواحل بوشهر و خوزستان طی یکشنبه و دوشنبه مواج و طوفانی پیش بینی میشود.
     بنابراین برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات زیر توصیه می شود:
        تا حد امکان از سفر به مناطق غرب و جنوبغرب کشور خودداری و در صورت لزوم با آگاهی  و آمادگی در برابر شرایط جوی مخرب اقدام شود.
        از توقف در حاشیه و بستر رودخانه ها و مکانهای  مستعد سیلاب  جدا خودداری  و از فعالیتهای کوهنوردی  اجتناب شود. محدودیت برای حرکت شناورهای سبک در مناطق میانی تا شمال خلیج فارس اعمال شود.
     اقدامات لازم  از سوی مدیریت منابع آب ، مدیریت بحران  و سازمانهای امدادی بعمل آید. 

      فایل پیوست
      
     ekhtar6285.74  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 501,964,469
تعداد بازدید امروز : 157,031
تعداد بازدید دیروز : 346,966
تعداد بازدید این ماه : 10,215,020