سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/24
     تعداد بازدید: 13920
     اطلاعیه شماره 119 چهارشنبه مورخ 97/11/24

      از اواخر روز پنجشنبه  سامانه بارشی به کشور وارد می شود و طی روز جمعه و شنبه غالب نقاط کشور را تحت تاثیر  قرار می دهد .  روز جمعه با تقویت سامانه بارشی گستره بارش ها مناطق  شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی،  نیمه غربی البرز  را  در برگرفته  و سبب بارش باران در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد شد. روز شنبه  فعالیت این سامانه در نیمه غربی تضعیف شده و درجنوب، شرق و شمال شرق کشور   تقویت خواهد شد.
     بر این اساس وضع هوای کشور طی روزهای آینده به شرح زیر پیش بینی می شود:
     جمعه 97/11/26: بارش برف و باران و وزش باد در نیمه جنوبی استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، استانهای اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد، دامنه های البرز در استانهای  زنجان، قزوین، البرز، تهران، بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استانهای ایلام، خوزستان، شمال فارس  و  بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و غرب یزد.
     شنبه 97/11/27: بارش باران و برف در استانهای خراسان‌شمالی و خراسان رضوی  بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در جنوب لرستان،  استانهای چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد، خوزستان، شمال فارس، غرب کرمان،  بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و خراسان‌جنوبی.

      از این رو توصیه می گرددد برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود.
      

      فایل پیوست
      
     etela11991.91  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 601,486,871
تعداد بازدید امروز : 12,162
تعداد بازدید دیروز : 137,297
تعداد بازدید این ماه : 1,747,029