سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 516
     ایجاد هرگونه توسعه در کشور به اطلاعات هواشناسی نیاز دارد

     مدیر کل دفتربازرسی و مدیریت عملکرد وزارت راه و شهرسازی:

     ایجاد هرگونه توسعه در کشور به اطلاعات هواشناسی نیاز دارد

     علی‌بخش رستمی مدیر کل بازرسی و مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی در ششمین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی در اداره کل هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: ایجاد هرگونه توسعه در کشور نیاز به اطلاعات هواشناسی دارد و مجموعه فعالیت‌های ما در بخش‌های مختلف حمل و نقل، زیرساخت و ... ضمن تولید دانش، کنترل و چک ‌کردن کارکردها را نیز به عهده داریم.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان، در این جلسه که اعضای شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان شامل مدیران کل هواشناسی، راه و شهرسازی، فرودگاه‌ها، بنادر و کشتیرانی، راه آهن، راهداری و حمل و نقل، بنیاد مسکن، آزمایشگاه آب و خاک، شرکت توسعه زیرساخت‌ها، امورشعب بانک مسکن، هواپیمایی هما به همراه معاونین حضور داشتند، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: مهم‌ترین وظیفه هواشناسی پایش، پردازش و ارائه پیش‌بینی‌ در بازه‌های مختلف زمانی و اطلاع رسانی بهنگام است و در صورت نیاز اطلاع‌رسانی‌ها در شرایط خاص برای حفاظت از جان و مال مردم بصورت اطلاعیه و اخطاریه‌های جوی انجام می‌گیرد و هواشناسی استان تاکنون توانسته است با خدمات رسانی بهینه این امر را بصورت شایسته انجام دهد.

     وی افزود: مهم‌ترین نیاز استان در این راستا نداشتن رادار هواشناسی است که اقدامات لازم در این خصوص در حال انجام بوده و در صورت تحقق این امر با توجه به حادثه خیز بودن استان خسارات ناشی از مخاطرات آب و هوایی به حداقل ممکن خواهد رسید.

     در ادامه رستمی مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی با توجه به محوریت فعالیت‌های کشاورزی در استان گفت: گلستان نقش مهمی در تامین غلات کشور داشته و در عین حال سرویس دهی در ابعاد مختلف به هم استانی‌های عزیز خدمات رسان به مسافران و گردشگران و زائرین به بارگاه امام رضا و مشهد مقدس نیز هستیم.

     وی با اشاره به آمار ادارات کل تابعه وزارت راه و شهرسازی افزود: ایجاد هرگونه توسعه در کشور نیاز به اطلاعات هواشناسی دارد و مجموعه فعالیت‌های ما در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل، زیرساخت و ... ضمن تولید دانش، کنترل و چک نمودن کارکردها را نیز به عهده داریم.

     سپس هریک از اعضای شورای هماهنگی فعالیت های حوزه کاری خودرا ارائه نمودند و درپایان دبیر حوزه ارزیابی و عملکرد هواشناسی استان با بیان اینکه برش استانی برنامه اصلاح نظام اداری بخصوص در شاخص‌های اختصاصی، تشکیل کمیته‌های پنج‌گانه و کارگروه توسعه مدیریت طی سال، اجرا و تهیه مستندات مورد نیاز در ارزیابی شاخص‌های عمومی تهیه شده، به برگزاری دوره آموزشی منشور حقوق شهروندی در نظام اداری در هواشناسی استان و همین طور کسب رتبه‌های برتر هواشناسی استان طی سه سال متوالی در جشنواره شهید رجایی اشاره نمود و خواستار تسریع در روند ارسال تاییدیه اهداف کمی شاخص‌های ستاره‌دار از سازمان اداری و استخدامی کشور جهت تعیین تکلیف استان‌ها در راستای اجرا و مستندسازی برنامه‌ها شد.

      

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 521,576,015
تعداد بازدید امروز : 77,686
تعداد بازدید دیروز : 323,832
تعداد بازدید این ماه : 8,711,659