سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/23
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 203
     افتتاح ایستگاه خودکار هواشناسی در ماکو

     افتتاح ایستگاه خودکار هواشناسی در ماکو

      همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر، ایستگاه خودکار اداره هواشناسی ماکو، با حضور فرماندار، امام جمعه، مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و تعدادی از مسئولین،افتتاح و به بهره برداری رسید.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی آذربایجان غربی، حسین عباسی در آئین افتتاح این ایستگاه با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از تلاش ها و زحمات مجموعه عوامل اداره کل هواشناسی استان و شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

     فرماندار ماکو با بیان اینکه داده‌های آماری دقیق می تواند از بروز بسیاری از حوادث و بلایای طبیعی جلوگیری کند افزود: در عصر حاضر اطلاعات هواشناسی ارتباط مستقیم با توسعه همه جانبه، امنیت و کاهش اثرات ناشی از حوادث دارد.

     حبیب عبدلی مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان غربی هم در این مراسم با بیان اینکه برای افتتاح این ایستگاه 3 میلیارد از محل اعتبارات استانی هزینه شده است گفت: سیستم های خودکار هواشناسی، علاوه بر جمع آوری سریع و دقیق اطلاعات و پارامتر های هواشناسی، تمامی عناصر اقلیمی را در خود ذخیره می کند.

      وی افزود : این اطلاعات نقش عمده ای در برنامه های تحقیقاتی ایفا کرده و بعنوان داده های اولیه در پردازش ها و معادلات مختلف بکار می روند. 

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,356,861
تعداد بازدید امروز : 71,262
تعداد بازدید دیروز : 408,214
تعداد بازدید این ماه : 2,359,957