سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/08
     تعداد بازدید: 9418
     اطلاعیه شماره 101 شنبه مورخ 97/10/08

     بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، از بعدازظهر یکشنبه  سامانه ای بارشی از جنوب غرب و جنوب  وارد کشور می شود و بارش باران همراه با وزش باد دربرخی مناطق رعدوبرق در استان های فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد آغاز می گردد. در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش بصورت برف می باشد.روز دوشنبه این سامانه تقویت شده و علاوه بر مناطق ذکر شده در غرب خلیج فارس، استان چهارمحال و بختیاری، جنوب شرق لرستان ،مناطقی از خوزستان، بتدریج استان های کرمان،  مناطقی از استان یزد،خراسان جنوبی و هرمزگان، جنوب خراسان رضوی و مناطقی از استان سیستان و بلوچستان  را  تحت تاثیر قرار می‌دهد. 
      براین اساس وضع هوا در  استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
     دوشنبه 97/10/10 : بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده ها در استان های بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویراحمد،نیمه غربی استان کرمان و غرب خلیج فارس.
     همچنین  درمسیرهای کوهستانی  استانهای کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب شرق لرستان، ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان کرمان ، بارش برف  و  اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی می شود.
      از این رو توصیه می گرددد برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود.

      فایل پیوست
      
     etela10190.99  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 596,142,051
تعداد بازدید امروز : 45,369
تعداد بازدید دیروز : 145,407
تعداد بازدید این ماه : 769,577