سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/09/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 867
     گزارش رئیس سازمان هواشناسی کشور در سی و ششمین جلسه شورای عالی آب

     گزارش رئیس سازمان هواشناسی کشور در سی و ششمین جلسه شورای عالی آب

     سی و ششمین جلسه شورای عالی آب به ریاست معاون اول رییس جمهور با ارائه گزارشی از تحلیل بارش و دمای کشور از ابتدای مهر تا 11 آذر 1397 و پیش بینی بارش و دما برای سه ماه آینده آغاز شد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان‌ هواشناسی کشور، سی و ششمین جلسه شورای عالی آب ظهر دوشنبه 12 آذر 1397 به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزیر نیرو، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان هواشناسی کشور،  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و ... برگزار شد.

     دکتر داود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور در ابتدای این جلسه گزارشی از تحلیل بارش و دمای کشور از ابتدای مهر تا 11 آذر 1397 و پیش بینی بارش و دما برای سه ماه آینده ارائه کرد و گفت: بارش های پاییزی امسال به جز در چند استان کشور در سایر مناطق کشور در حد نرمال و بالاتر از نرمال بوده است و پیش بینی ها نشان می دهد که در زمستان سال جاری میزان بارش ها در حد نرمال و پایین تر از نرمال باشد.

     وی در مورد پیش بینی دمای کشور در بازه زمانی آذر تا اسفند 1397 عنوان نمود: انتظار می رود میانگین دمای کشور در مدت یاد شده در اغلب نقاط کشور در حد نرمال باشد و در برخی نقاط دمای هوا بین نیم تا 2 درجه به بیش از نرمال برسد.

     دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه بر ضرورت اجرای پروژه های مرتبط با ارتقاء کیفیت آب شرب تاکید کرد و گفت: پایش و مدیریت کیفیت آب و تلاش برای ارتقاء کیفی منابع آبی امری ضروری است چرا که مردم با اطمینان از عملکرد دولت و وزارت نیرو ، نسبت به کیفیت آب شرب آسوده خاطر هستند.

     معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه ریزی و اقدامات وزارت نیرو برای مدیریت تأمین آب شرب در تابستان سال جاری تصریح کرد: تأمین آب شرب در تابستان امسال کاری سخت بود که خوشبختانه با برنامه ریزی دقیق وزارت نیرو مشکل جدی در کشور بوجود نیامد و امیدوارم با برنامه ریزی این وزارتخانه که برای سه سال آینده انجام شده، در تابستان سالهای آینده نیز مشکلی در تامین آب شرب نداشته باشیم.

      وی همچنین با تاکید بر اهمیت مدیریت مصرف آب از رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیما خواست با آگاهی بخشی به جامعه، مردم را به مشارکت در مدیریت مصرف ترغیب و تشویق کنند زیرا با وجود بارندگی‌های خوب اخیر همچنان باید به مدیریت مصرف دقت نظر داشته باشیم و نباید تصور شود که کشور از تنش آبی عبور کرده است.

      دکتر جهانگیری همچنین ضرورت توجه ویژه برای تامین آب شرب مناسب در شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور نظیر اهواز، مشهد، اصفهان، شیراز و کرمان که با مشکل مواجه هستند را مورد تاکید قرار داد و گفت: تامین آب شرب این گونه شهرها باید در اولویت قرار گیرد و باید راهکارهای اطمینان بخشی برای حل و فصل مشکلات تامین آب شرب این مناطق تهیه شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 500,676,287
تعداد بازدید امروز : 280,691
تعداد بازدید دیروز : 376,900
تعداد بازدید این ماه : 8,926,838