سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/08/05
     تعداد بازدید: 5262
     اطلاعیه شماره 80 شنبه مورخ 97/08/05

         با عبور تدریجی سامانه بارشی از روی کشور از امشب  تا صبح یکشنبه کاهش دما در شمال شرق کشور بین 15 تا 20  درجه و در استانهای واقع در جنوب البرز شامل قزوین، البرز، تهران و سمنان بین  7 تا 10 درجه سلسیوس  پیش بینی می شود. بنابراین صبح یکشنبه خنک بودن  دمای هوا در استانهای شمالی و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز کاملا محسوس خواهد بود و توصیه میشود بخصوص دانش آموزان از لباس گرم مناسب استفاده نمایند.
      همچنین طی امروز و یکشنبه به سبب  وزش باد شدید در شمال شرق و شرق کشور احتمال خیزش گردوخاک در استانهای  سمنان، خراسان رضوی، یزد و شمال سیستان و بلوچستان و برخی مناطق کرمان  وجود دارد.

     سواحل شمالی کشور طی امروز و امشب ابری با بارش باران و  در شرق مازندران،  گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی با بارش باران توام با رگبار و رعدوبرق پیش بینی میشود که به همین سبب احتمال آب گرفتگی معابر نیز وجود دارد.
     امروز و طی امشب برخی نقاط  شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد ، جنوب فارس، بوشهر، هرمزگان و جنوب کرمان گاهی با رگبار و رعدوبرق موقت و روز یکشنبه برخی نقاط کرمان و هرمزگان گاهی با رگبار و رعدوبرق موقت پیش بینی می شود.
     در این نواحی در دامنه های زاگرس با توجه به پیش بینی  بارشهای رگباری، احتمال آبگرفتگی محلی و  موقت معابر وجود دارد و به هموطنان عزیز در نقاط یاد شده توصیه می شود برای اجتناب از خسارت احتمالی احتیاط لازم را بعمل آورند.
      

      فایل پیوست
      
     etela80283.42  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 468,056,916
تعداد بازدید امروز : 416,721
تعداد بازدید دیروز : 425,730
تعداد بازدید این ماه : 28,014,794