سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/01/24
     تعداد بازدید: 401
     اخطاریه شماره 9جمعه مورخ 97/01/24

     پیرو اخطاریه شماره 8 پنجشنبه 97/1/23 و اطلاعیه شماره 10 جمعه مورخ 97/1/24، با توجه به تداوم و تشدید بارشها و در مناطق مستعد بارش تگرگ آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
     جمعه 97/1/24: نیمه جنوبی آذربایجان غربی، برخی مناطق آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و نیمه شمالی و شرقی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، زنجان، غرب همدان، سمنان، خراسان جنوبی غرب خراسان شمالی و برخی نقاط یزد.
     شنبه  97/1/25: آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، شرق کرمانشاه، غرب همدان، شمال لرستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق خراسان جنوبی، سمنان، گلستان، شرق مازندارن.
     یکشنبه  97/1/26: جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، شرق ایلام، مرکزی، شمال لرستان، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، غرب سمنان و برخی نقاط استانهای تهران، قم، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان.  
     از اینرو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود و شهروندان عزیز ضمن رعایت نکات ایمنی  از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها در مناطق یاد شده خودداری نمایند.
     همچنین با توجه به کاهش 7 تا 12 درجه ای دما  طی روزهای شنبه و یکشنبه  در سواحل دریای خزر، شمال شرق و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز ، روز شنبه بارش در ارتفاعات البرز و جاده های کوهستانی در شرق تهران، مازندران، گلستان و شمال سمنان و روز یکشنبه در ارتفاعات البرز و جاده های کوهستانی استانهای زنجان، قزوین، گیلان، البرز، تهران، مازندران، گلستان، سمنان و خراسان شمالی به صورت برف بوده که سبب لغزندگی جاده های کوهستانی می گردد. از اینرو رعایت نکات ایمنی برای تردد در جاده های کوهستانی مناطق ذکر شده توصیه می شود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):









مجموع بازدیدها : 468,061,207
تعداد بازدید امروز : 421,012
تعداد بازدید دیروز : 425,730
تعداد بازدید این ماه : 28,019,085