سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/03/03
     تعداد بازدید: 4719
     اطلاعیه شماره 20 چهارشنبه مورخ 96/03/03

     براساس تحلیل آخرین نقشه ها و داده های هواشناسی بعد از ظهر امروز و روز پنج شنبه، در نواحی شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رشد ابرهای جوششی، رگبارباران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. همچنین تصاویردریافتی از ماهواره های هواشناسی بیانگرشکل گیری توده گرد و خاک در غرب کشور عراق و انتقال آن به بخشهایی از نوار غربی کشور می باشد که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوای این مناطق خواهد شد. این وضعیت با شدت کمتری از اواخر امروز و طی روز پنج شنبه در جنوب، نواحی مرکزی و دامنه های جنوبی البرز نیز پیش بینی می شود. براین اساس وضع هوای مناطق متاثر از این پدیده ها به ترتیب زیر پیش بینی می شود:
     چهارشنبه 96/03/03: استانهای آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی و اردبیل آسمان غبار آلود و در مناطق شمالی این استانها با افزایش ابر و رگبار ورعد و برق و وزش باد و در استانهای کردستان،کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتری در اواخر وقت در زنجان ، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،  قزوین، البزر و تهران گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا.
     پنج شنبه 96/03/04 : گرد وخاک رقیق در ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و  بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، فارس، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، قزوین، البزر وتهران.
     ازاینرو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود. از جمله با توجه به پیش بینی کاهش کیفیت هوا بدلیل گردوخاک، توصیه می شود طی مدت یاد شده سالمندان، کودکان و بیماران دارای مشکلات تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری نمایند.        

      فایل پیوست
      
     etela2051.61  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,598,704
تعداد بازدید امروز : 45,906
تعداد بازدید دیروز : 354,380
تعداد بازدید این ماه : 400,286