سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/02/05
     تعداد بازدید: 12754
     اخطاریه شماره 13 سه شنبه مورخ 96/02/05
     پیرواخطاریه شماره 12 دوشنبه مورخ 96/02/04 ، وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
     سه‌شنبه 96/02/05: بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در همدان ، مرکزی و دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران ، سمنان ، نیمه شرقی زنجان و بارش باران گاهی وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر در مازندران و گلستان
     چهار‌شنبه 96/02/06: بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی و دامنه های جنوبی البرز در استانهای تهران و سمنان و بارش باران گاهی وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر در مازندران و گلستان. همچنین وزش باد شدید وگردوخاک در استانهای کرمان، سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی یزد.
     مهمترین مخاطره سامانه های جوی در این فصل رگبار موقت شدید همراه با صاعقه بخصوص در مناطق کوهپایه ای، تگرگ، سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد و تندباد شدید موقت می باشد.
     از این رو به هموطنان عزیز توصیه می شود، ضمن انجام اقدامات احتیاطی لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی، برای برنامه ریزی و انجام سفر یا تردد در استانهای اعلام شده وضع هوا را از اداره هواشناسی استان خود جویا شوند.
     شایان ذکر است که امروز( سه شنبه ) با نفوذ جریان های شمالی، دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل 10 تا 15 درجه کاهش می یابد. روز چهارشنبه نیز هوای سرد دراین مناطق ماندگار بوده و در شمال شرق کشور کاهش دما حدود 8 تا 12 درجه پیش بینی می شود. با توجه به کاهش دما، مه آلودگی و بارش باران و برف اختلال در تردد جاده های کوهستانی البرز مرکزی و شرقی از اواخر سه شنبه تا صبح پنجشنبه دور از انتظار نیست. در همین مدت دریای خزر نیز مواج و طوفانی خواهد بود.
     ازاینروتوصیه می شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت احتمالی به عمل آید.


      

      فایل پیوست
      
     ekhtar13.pdf54.18  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 430,002,220
تعداد بازدید امروز : 215,613
تعداد بازدید دیروز : 372,062
تعداد بازدید این ماه : 959,776