سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/01/20
     تعداد بازدید: 8883
     اطلاعیه شماره 6 یکشنبه مورخ 96/01/20

        از امروز یکشنبه تا اواخر دوشنبه، با عبور تدریجی یک سامانه جبهه ای انتظار رشد ناپایداری در شمال غرب، غرب و دامنه های شمالی و جنوبی البرز وجود دارد.  امروز یکشنبه در مناطقی از شمال غرب رگبار موقت باران و وزش باد شدید گاهی با رعدوبرق  و فردا در شمالغرب، غرب و نواحی مرکزی کشور به شکل رگبار موقت باران، رعدوبرق و وزش باد شدید ناشی از شرایط توفان تندری پیش بینی می شود.
     یکشنبه 96/01/20:  رگبار باران، گاهی با رعدو برق و احتمال صاعقه  و وزش باد شدید در شمال آذربایجان شرقی، شمال و غرب آذربایجان غربی و اردبیل. 
     دوشنبه 96/01/21:  قبل از ظهر رگبار موقت باران گاهی با رعدوبرق در استان اردبیل،  شمال آذربایجان شرقی  و وزش باد شدید در استان های گیلان، مازندران و گلستان. 
         از صبح امروز به سبب گرم باد جنوبی، دمای هوا در استانهای ساحلی دریای خزر افزایش شدید یافته است و بیشینه دما طی امروز به حدود 30 درجه در مناطق جلگه ای خواهد رسید. دوشنبه با گذر جبهه سرد دمای هوا در گیلان، مازندران و گلستان به شدت کاهش می یابد و انتظار می رود دمای هوای طی روز دوشنبه حدود 10 تا 15 درجه سلسیوس کاهش یابد. همچنین با گذر جبهه سرد این سامانه از اواسط دوشنبه و طی ساعات شب سه شنبه وزش باد شدید در استانهای مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان پیش بینی می شود که می تواند در برخی نقاط سبب خیزش گردوخاک در مقیاس محلی شود.
     بر این اساس توصیه می شود،  با توجه به تاثیر مخرب این پدیده ها و نوع فعالیت مورد نظر، آمادگی لازم بعمل آید.                                                   

      فایل پیوست
      
     etela651.92  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,906,845
تعداد بازدید امروز : 354,047
تعداد بازدید دیروز : 354,380
تعداد بازدید این ماه : 708,427