سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/12/28
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 4978
     قابل توجه مسافران نوروزی

      قابل توجه مسافران

     به اطلاع مسافران مسیرهای شمال غرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی می رساند، جاده ها و گردنه های مناطق مذکور به دلیل بارش باران و برف طی دو روز پایان سال 1395، لغزنده هستند. یکشنبه 95/12/29 نیز در جنوب غرب کشور کاهش دید و کاهش کیفیت هوا را خواهیم داشت و در برخی از استان ها نیز سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها پیش بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان در خصوص پیش بینی وضع هوا و شرایط لغزندگی جاده های کوهستانی، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن رودخانه ها تا صبح سه شنبه 1 فروردین 1396 هشدار داد.
     وی تصریح کرد: شنبه 95/12/28 در غرب آذربایجان غربی بارش باران و برف و یکشنبه 95/12/29 بارش باران و برف در کردستان، زنجان، برخی نقاط جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در ایلام، لرستان، کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، غرب کرمان، غرب یزد و جنوب اصفهان رخ خواهد داد.
     وی خاطر نشان کرد: در استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد وقوع تند باد شدید موقت یا توفان تندری در بعد از ظهر بسیار محتمل است که می تواند منجر به شکسته شدن درختان و بروز خسارت شود. 
      به گفته مدیریت پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی، دوشنبه 95/12/30 بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، جنوب و شرق فارس، خراسان جنوبی، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان، بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف را در استان های البرز، قزوین، تهران، سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی خواهیم داشت.
     این مسوول با توجه به سرمایش هوا و بارش برف در جاده ها و گردنه های کوهستانی شمال غرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی و لغزندگی جاده ها به مسافران نوروزی توصیه نمود: اقدامات لازم را بکار برند و از چادر زدن و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها خودداری نمایند.
     وظیفه با اشاره به افزایش سرعت باد و افزایش غلظت گردوخاک در شمال عربستان، غرب عراق و کویت گفت: بر این اساس، یکشنبه 95/12/29 گرد و خاک به تدریج به جنوب غرب ایران به خصوص به استان های خوزستان و جنوب ایلام منتقل می شود و قبل از آغاز بارش به طور موقت ضمن وزش شدید باد، موجب کاهش دید و کیفیت هوا می شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 340,151,839
تعداد بازدید امروز : 301,161
تعداد بازدید دیروز : 331,601
تعداد بازدید این ماه : 9,522,984