سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/12/27
     تعداد بازدید: 4759
     اخطاریه شماره 85 جمعه مورخ 27/12/95

     پیرو اطلاعیه شماره 142 مورخ 95/12/27، پیش بینی وضع هوا و شرایط لغزندگی جاده های کوهستانی، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و مسیل ها، در روزهای آینده به شرح زیر می باشد:
     شنبه 1395/12/28: بارش باران و برف در غرب آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی.
     یکشنبه 1395/11/29: بارش باران و برف در کردستان، زنجان، غرب قزوین، برخی نقاط آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی. بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در ایلام، لرستان، شرق کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان، جنوب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و شرق کرمان.
     دوشنبه 1395/11/30: بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در شمال و شرق خوزستان، لرستان، جنوب شرق فارس و خراسان جنوبی. بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان. بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و ارتفاعات بارش برف در استان های البرز، قزوین، تهران، سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی. بارش باران و ارتفاعات بارش برف در گیلان، مازندران و گلستان.
     سه شنبه 1396/01/01: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب کرمان، شمال هرمزگان و شمال خراسان جنوبی. بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی. بارش باران گاهی وزش باد و ارتفاعات بارش برف، در استان های البرز، قزوین، تهران، سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گیلان، مازندران و گلستان.
     انتظار می رود که بارش برف در جاده های کوهستانی شمال غرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده ها و گردنه های کوهستانی گردد. با توجه به پیش بینی شرایط جوی فوق، به مسافران نوروزی توصیه می شود جهت جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم را بکار برند و از چادر زدن و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها خودداری نمایند.
      همچنین افزایش سرعت وزش باد در عراق و شمال عربستان  موجب تشکیل توده گردوخاک در آن مناطق شده است که انتظار می رود روز یکشنبه با  انتقال به جنوب غرب کشور، سبب کاهش کیفیت هوا در استانهای خوزستان و جنوب ایلام شود.  

      فایل پیوست
      
     ekhtar8553.2  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,905,786
تعداد بازدید امروز : 352,988
تعداد بازدید دیروز : 354,380
تعداد بازدید این ماه : 707,368