سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/12/27
     تعداد بازدید: 10338
     اطلاعیه شماره 142 جمعه مورخ 27/12/95

     بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، روز شنبه با عبور موج تراز میانی جو از شمال غرب کشور شاهد ابرناکی و بارش باران و برف و گاهی وزش باد در این مناطق خواهیم بود. روز یکشنبه بتدریج با ورود سامانه بارشی از  جنوب و جنوب غرب، ابتدا در این مناطق و بتدریج در غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، مرکز، دامنه های جنوبی البرز و برخی مناطق شمال غرب و در اواخر وقت مناطقی از شرق کشور، افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و  وزش باد پیش بینی می شود، که در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف و در مناطق مستعد تگرگ دور از انتظار نیست. از بعدازظهر دوشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی روی دریای خزر، استانهای واقع در سواحل دریای خزر نیز دارای بارش باران و کاهش دما خواهد بود و در ارتفاعات البرز بارش برف رخ خواهد داد، همچنین در غرب، شمال غرب و دامنه های مرکزی زاگرس بارش برف و باران و وزش باد پیش بینی می شود. در جنوب غرب، جنوب، شرق، شمال شرق، برخی مناطق جنوب شرق و دامنه های جنوبی البرز، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. روز سه شنبه، بارش در مناطق مذکور ادامه داشته و چهارشنبه بتدریج بارش در نیمه غربی کاهش یافته و در اواخر وقت، این سامانه از نوار شرقی کشور خارج خواهد شد. بر این اساس پیش بینی وضع هوا در روزهای آینده به شرح زیر می باشد:
     شنبه 1395/12/28: بارش باران و برف در غرب آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و غرب کردستان.
     یکشنبه 1395/11/29: بارش باران و برف در کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، غرب قزوین، جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی. بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس، غرب هرمزگان و غرب کرمان.
     دوشنبه 1395/11/30: بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در خوزستان، لرستان، جنوب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، ایلام، کرمان، غرب هرمزگان و خراسان جنوبی. بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان. بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استان های البرز، قزوین، تهران، سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی. بارش باران و ارتفاعات بارش برف در گیلان، مازندران و گلستان.
     سه شنبه 1396/01/01: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در شمال و شرق خوزستان، لرستان، جنوب شرق فارس، ایلام، جنوب کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی و برخی نواحی سیستان و بلوچستان. بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شرق یزد، شمال اصفهان. بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی. بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و ارتفاعات بارش برف، در استان های البرز، قزوین، تهران، سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی. بارش باران و ارتفاعات بارش برف در گیلان، مازندران و گلستان.
     انتظار می رود که بارش برف در جاده های کوهستانی شمال غرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده هاو گردنه های کوهستانی گردد. با توجه به پیش بینی شرایط جوی فوق، توصیه می شود جهت جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم بکار گرفته شود.
      همچنین افزایش سرعت وزش باد در عراق و شمال عربستان  موجب تشکیل توده گردوخاک در آن مناطق شده است که انتظار می رود روز یکشنبه با  انتقال به جنوب غرب و جنوب کشور، سبب کاهش کیفیت هوا در استانهای خوزستان، جنوب ایلام، بوشهر، جنوب فارس و جزایر خلیج فارس شود. 

      فایل پیوست
      
     etela14260.33  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,151,929
تعداد بازدید امروز : 301,251
تعداد بازدید دیروز : 331,601
تعداد بازدید این ماه : 9,522,984