سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/12/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 4463
     پیش بینی وضعیت بارش کشور تا اولین روز سال نو

     پیش بینی وضعیت بارش کشور تا اولین روز سال نو

     در بازه زمانی چهارشنبه 25 اسفند 1395 تا اولین روز سال نو در مجموع برای 20 استان کشور بارندگی پیش بینی شده است.

      به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به عبور متناوب سامانه های بارشی، وضع هوای کشور از چهارشنبه 25 اسفند 1395 تا سه شنبه 1 فروردین 1396 را به شرح زیر پیش بینی نمود:

     چهارشنبه 1395/12/25: رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در جنوب سیستان و بلوچستان.

     پنجشنبه 1395/12/26:  بارش باران و برف در آذربایجان غربی و از بعد از ظهر بارش باران و برف در آذربایجان شرقی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، البرز، قزوین و تهران؛ بارش باران گاهی با رعد و برق در کهگیلویه و بویر احمد، جنوب فارس، شمال و شرق خوزستان؛ رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در جنوب سیستان و بلوچستان.

     جمعه 1395/12/27: بارش باران در لرستان، شمال خوزستان.

     شنبه 1395/12/28: بارش باران و برف در شرق آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، کرمانشاه، شمال لرستان، زنجان، رگبار باران گاهی رعدوبرق در خراسان جنوبی 

     بعد از ظهر یکشنبه مورخ 1395/11/29: بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان؛ بارش باران گاهی با رعد و برق در ایلام، کرمانشاه، لرستان، زنجان، همدان، ایلام بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس، خوزستان.

     دوشنبه 1395/11/30: بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها درشمال و شرق خوزستان، لرستان، فارس، نیمه غربی کرمان، کهگیلویه و بویر احمد،  ایلام؛ بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، زنجان، البرز، قزوین، تهران، همدان و مرکزی.

     سه شنبه 1396/01/01: بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در جنوب فارس، مرکز و نیمه جنوبی کرمان، غرب هرمزگان.

     وظیفه با توجه به بارش برف در جاده های کوهستانی شمال غرب و دامنه های البرز که موجب لغزندگی جاده ها و اختلال در تردد جاده ها و گردنه های کوهستانی می شود، توصیه نمود: با جهت جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی، تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

     وی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در عراق و شمال عربستان گفت: انتظار می رود گرد وخاک به تدریج از اواخر وقت چهارشنبه 25 اسفند و روز پنجشنبه با انتقال به جنوب غرب کشور سبب کاهش کیفیت هوا در استان های ایلام، خوزستان، بوشهر و فارس شود.  

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 340,151,540
تعداد بازدید امروز : 300,862
تعداد بازدید دیروز : 331,601
تعداد بازدید این ماه : 9,522,984