سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/12/25
     تعداد بازدید: 16263
     اطلاعیه شماره 140 مورخ 95/12/25 (اصلاحیه)

      بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی با عبور متناوب سامانه های بارشی، وضع هوای کشور از امروز تا اواسط هفته آینده به شرح زیر پیش بینی می شود:

     چهارشنبه 1395/12/25: رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش بادشدید موقتی و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب سیستان و بلوچستان.
     پنجشنبه 1395/12/26:  بارش باران و برف در آذربایجان غربی و از بعد از ظهر بارش باران و برف در آذربایجان شرقی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، البرز، قزوین و تهران؛ بارش باران گاهی با رعد و برق در کهگیلویه و بویر احمد، جنوب فارس، شمال و شرق خوزستان؛ رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش بادشدید موقتی و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب سیستان و بلوچستان.
     جمعه 1395/12/27: بارش باران در لرستان، شمال خوزستان
     شنبه 1395/12/28: بارش باران و برف در شرق آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، کرمانشاه، شمال لرستان، زنجان، رگبار باران گاهی رعدوبرق در خراسان جنوبی 
     بعد از ظهر یکشنبه مورخ 1395/11/29: بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان ؛ بارش باران گاهی با رعد و برق در ایلام، کرمانشاه، لرستان، زنجان، همدان، ایلام   بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس، خوزستان.
     دوشنبه 1395/11/30: بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها درشمال و شرق خوزستان، لرستان، فارس، نیمه غربی کرمان، کهگیلویه و بویر احمد،  ایلام؛ بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، زنجان، البرز، قزوین و تهران، همدان، مرکزی؛ 
     سه شنبه 1396/01/01: بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب فارس، مرکز و نیمه جنوبی کرمان، غرب هرمزگان،.
         انتظار میرود که بارش برف در جاده های کوهستانی شمالغرب و دامنه های البرز موجب لغزندگی جاده ها و اختلال در تردد جاده ها و گردنه های کوهستانی شود. با توجه به پیش بینی شرایط جوی فوق، توصیه می شود جهت جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم بکار گرفته شود.
      همچنین افزایش سرعت وزش باد در عراق و شمال عربستان  موجب تشکیل توده  گردوخاک  در آن مناطق شده است که انتظار می رود  بتدریج از اواخر امروز و روز پنجشنبه با  انتقال به جنوب غرب کشور سبب کاهش کیفیت هوا در استانهای ایلام، خوزستان، بوشهر و فارس شود.                                                                                                                                                            
      فایل پیوست
      
     etela140.pdf53.67  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,906,006
تعداد بازدید امروز : 353,208
تعداد بازدید دیروز : 354,380
تعداد بازدید این ماه : 707,588