سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/12/18
     تعداد بازدید: 10938
     اطلاعیه شماره 137 چهارشنبه مورخ 95/12/18

     1 . گذر سامانه هواشناسی از شمال شرق و شرق طی پنجشنبه وزش باد شدید و خیزش گردوخاک از پنج شنبه بعدازظهر تا جمعه در برخی نقاط سیستان و بلوچستان (به ویژه منطقه زابل)، شرق کرمان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی یزد پیش بینی می‌شود. همچنین  با ورود سامانه فعال جوی از شنبه بتدریج تا صبح یکشنبه  وزش باد شدید در شمال شرق عربستان، جنوب عراق و کویت پیش بینی می شود که سبب خیزش گردوخاک در منطقه و در استان خوزستان و ایلام می شود.
     2 .  بعدازظهر شنبه سامانه بارشی شمال غرب ، غرب و جنوب غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و روزهای یکشنبه و دوشنبه این سامانه علاوه بر نیمه غربی شمال شرق و شرق را نیز در بر خواهد گرفت. بر این اساس بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ و در مناطق مرتفع و گردنه های کوهستانی  بارش برف پیش بینی می شود. بنابراین پیش بینی وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر است:
     از بعد از ظهر شنبه 95/12/21:   بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در برخی نقاط آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، چهارمحال و بختیاری و بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، شمال خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و در بعضی ساعات وزش باد شدید در اردبیل.
     یکشنبه 95/12/22: بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در ارتفاعات بارش برف در برخی نقاط آذربایجان‌ شرقی و آذربایجان‌ غربی، کردستان، چهارمحال وبختیاری و بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، مرکزی، قزوین، زنجان، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و در بعضی ساعات وزش باد شدید در اردبیل.
     بارش برف در مناطق کوهستانی بویژه جاده های کوهستانی البرز در مناطق یاد شده موجب لغزندگی خواهد شد. از این رو توصیه می شود جهت جلوگیری از اختلال در ترافیک جاده ای و خسارتهای احتمالی،  ضمن بکارگیری اقدامهای لازم، زنجیر چرخ به همراه برده شود. 
     شایان توجه است که افزایش نسبی دمای هوا طی روزهای آینده و با  بارش باران طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده پتانسیل ذوب برف را افزاش میدهد و بنابراین انتظار میرود سبب تقویت روانآب و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها به ویژه در کردستان، کرمانشاه، لرستان شود.         

      فایل پیوست
      
     etela13755.05  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,906,093
تعداد بازدید امروز : 353,295
تعداد بازدید دیروز : 354,380
تعداد بازدید این ماه : 707,675