سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/12/14
     تعداد بازدید: 13889
     اطلاعیه شماره 136 شنبه مورخ 95/12/14

     پیرو اطلاعیه شماره 135 روز پنجشنبه مورخ 12/12/ 1395، با ورود سامانه بارشی از امروز غالب مناطق شمال غرب و غرب کشور با بارش باران،گاهی با رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی  پیش بینی می‌شود. روز یکشنبه جریانهای سرد و مرطوب شمالی در روی دریای خزر ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور موجب تقویت بارندگی در سواحل خزر بویژه در استان گیلان خواهد شد و علاوه بر این در مناطق مرکزی کشور نیز افزایش ابر، بارش پراکنده باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد. بر این اساس وضع هوای مناطق متاثر از این سامانه طی دو روز آینده به شرح زیر پیش بینی می شود:
     شنبه 95/12/14:  بارش باران و ارتفاعات بارش برف در اردبیل، گیلان،  زنجان و برخی نقاط آذربایجان‌ شرقی و آذربایجان‌ غربی و قزوین، گاهی بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف در کردستان، کرمانشاه، لرستان؛ بارش باران گاهی با رعد و برق در شمال ایلام؛ بارش برف خفیف در ارتفاعات تهران و البرز.
     یکشنبه 95/12/15: بارش برف در اردبیل، بارش باران و در ارتفاعات برف در استان های گیلان، مازندران، گلستان، برخی مناطق آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و برف در ارتفاعات  در استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی.
     بارش برف در مناطق کوهستانی بویژه جاده های کوهستانی البرز در مناطق یاد شده موجب لغزندگی خواهد شد.  با توجه به افزایش سرعت وزش باد از امشب تا فردا بعد از ظهر در جاده های کوهستانی گیلان و اردبیل و از یکشنبه بعدازظهر و روز دوشنبه در جاده های کوهستانی خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی کولاک برف پیش بینی می شود. از این رو توصیه می شود جهت جلوگیری از اختلال در ترافیک جاده ای و خسارتهای احتمالی،  ضمن بکارگیری اقدامهای لازم، زنجیر چرخ به همراه برده شود.      

      فایل پیوست
      
     etela13652.26  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,905,873
تعداد بازدید امروز : 353,075
تعداد بازدید دیروز : 354,380
تعداد بازدید این ماه : 707,455