سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/09/26
     تعداد بازدید: 16153
     اطلاعیه شماره 99 جمعه مورخ 95/09/26
     بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی به اطلاع می رساند از بعد از ظهر شنبه ضمن عبور امواج تراز میانی از نوار شمالی، نفوذ مجدد توده هوای سرد را برنوار شمالی خواهیم داشت که پیامد آن بارش برف و باران و وزش باد در استانهای ساحلی خزر و بارش برف و وزش باد در شمال غرب، دامنه های البرز غربی و مرکزی و به تدریج در بخشهایی از شمال شرق خواهد بود. روز یکشنبه همچنان با بارش برف و باران در استانهای ساحلی خزر و بارش پراکنده برف در بخشهایی از شمال غرب و شمال شرق مواجه خواهیم بود و از بعد از ظهر این روز از میزان بارش ها در سواحل نیز کاسته می گردد. دریای خزر نیز از اواخر شنبه و روز یکشنبه مواج می باشد.
     بر این اساس وضع هوای مناطق فوق به شرح زیر پیش بینی می شود:
     شنبه 95/9/27: به تدریج از بعد از ظهر این روز بارش برف و وزش باد در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، غرب کردستان، شمال زنجان، شمال قزوین، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و از اواخر وقت در خراسان شمالی و بارش برف و باران و وزش باد در گیلان،مازندران و گلستان.
     یکشنبه 95/9/28: بارش برف و باران و وزش باد در گیلان، مازندران،گلستان و بارش برف در خراسان شمالی.
     لازم به ذکر است با ماندگاری توده هوای سرد برروی کشور، دمای هوا از یکشنبه تا روزهای پایانی هفته بین 3 تا 6 درجه کاهش می یابد.
     همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه در جاده های کوهستانی شمال غرب ، دامنه های البرز غربی و مرکزی و شمال شرق به سبب بارش برف و مه آلودگی، با لغزندگی جاده ها و کاهش دید مواجه خواهیم بود . از این رو توصیه می شود اقدامات لازم جهت جلوگیری از خسارات ا حتمالی به عمل آید. پیش بینی می شود که از اواخر یکشنبه و طی روز دوشنبه موج بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب کشور را تحت تاثیر قرار دهد که در مورد آن در اطلاعیه های بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.


      

      فایل پیوست
      
     etela99.pdf100.39  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 294,202,910
تعداد بازدید امروز : 331,324
تعداد بازدید دیروز : 437,576
تعداد بازدید این ماه : 13,139,349