سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/09/22
     تعداد بازدید: 11403
     اطلاعیه شماره 97 دوشنبه مورخ 95/09/22

       تحلیل  نقشه ها و اطلاعات هواشناسی بیانگر افزایش غلظت آلاینده های جوی درشهر های صنعتی وپرجمعیت
     تا روز چهارشنبه می باشد.  انتظار می رود  شاخص کیفیت هوا  به سطح ناسالم برای گروه های حساس برسد. ضمن اینکه طی دو روز آینده دمای هوا در نیمه شمالی  به ویژه سواحل خزر (4 تا 8 درجه) افزایش یافته و در استانهای گیلان و اردبیل گاهی با وزش باد شدید جنوبی همراه میشود.
         از بعد از ظهر چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در شمال غرب و غرب ، بخشهایی از جنوب غرب، سواحل غربی خزر و زاگرس مرکزی  بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط سرد سیر و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود . گستره منطقه  بارندگی تا صبح پنجشنبه به دامنه جنوبی البزر غربی و طی پنجشنبه  سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنه های البرز مرکزی و شرقی  و برخی نقاط شمال شرق را نیز در بر می گیرد و ضمن اینکه بارش در نوار شمالی تشدید می شود،  بتدریج کاهش دما در نیمه شمالی از پنجشنبه تا صبح جمعه (بین 5 تا 10 درجه)رخ میدهد. اواخر پنج شنبه آسمان نوار غربی کشور بتدریج با کاهش ابر و پدیده مواجه میشود. بر این اساس پیش بینی وضع هوای کشور طی چهارشنبه و پنجشنبه به شرح زیر است:
     چهارشنبه 95/9/24:  بارش برف و باران و وزش باد در آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، اردبیل، لرستان، چهارمحال بختیاری و رگبار باران و رعدوبرق گاهی با وزش باد شدید در ایلام، خوزستان و کهکیلویه  و بویراحمد و بارش باران درگیلان و غرب مازندران.
     پنجشنبه 95/9/25: بارش برف و وزش باد شدید در آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، اردبیل، زنجان ، چهارمحال بختیاری و بارش برف و باران و وزش باد در گیلان، مازندران، لرستان، قزوین، البرز، همدان، تهران ، شمال ایلام و به تدریج در گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی  و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در کهکیلویه  و بویر احمد و خوزستان.
      روز  پنجشنبه به سبب بارش برف ، در جاده های کوهستانی مناطق شمال  غرب، غرب ، دامنه های البرز ، دامنه های زاگرس مرکزی دراستانهای ذکر شده، لغزندگی جاده و کاهش دید پیش بینی می شود. 
     از این رو توصیه می شود اقدامات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.         

      فایل پیوست
      
     etela9754.27  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 294,203,682
تعداد بازدید امروز : 332,096
تعداد بازدید دیروز : 437,576
تعداد بازدید این ماه : 13,139,349