سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1394/12/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 10500
     کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور

     کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور

     روز سه شنبه دما در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس می یابد و روز چهارشنبه ناپایداری ها به صورت برف و باران پیش بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به ورود سامانه بارشی فعال از بعد از ظهر روز دوشنبه از غرب و شمال غرب کشور، تصریح کرد: این سامانه در نوار غربی کشور سبب ابرناکی، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ می شود و روز سه شنبه با تقویت سامانه مذکور، این شرایط علاوه بر نیمه غربی کشور، دامنه های البرز، مرکز، شمال شرق و شرق کشور را نیز در برمی گیرد که در مناطق مرتفع به صورت برف می باشد.

     وی افزود: ناپایداری ها روز چهارشنبه در نیمه شمالی کشور به صورت برف و باران ادامه خواهد داشت و در جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خصوص شدت بارش ها گفت: شدت بارندگی روز دوشنبه در استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، نیمه شمالی لرستان و جنوب آذربایجان غربی، روز سه شنبه در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و نیمه جنوبی استان لرستان و از بعدازظهر شمال خراسان رضوی و روز چهارشنبه در شمال غرب و سواحل غربی خزر می باشد.

     این مسئول با اشاره به کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور در روز سه شنبه، خاطرنشان کرد: دریای خزر در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج می باشد.

     به گفته وظیفه از دوشنبه بعدازظهر و روز سه شنبه وزش باد شدید همراه با گردوخاک در غرب و جنوب غرب کشور دور از انتظار نمی باشد و این شرایط روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای نیمه شرقی کشور پیش بینی می شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 294,204,857
تعداد بازدید امروز : 333,271
تعداد بازدید دیروز : 437,576
تعداد بازدید این ماه : 13,139,349