سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/22
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 251
     نشست خبری مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی با اصحاب رسانه

     نشست خبری مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی با اصحاب رسانه

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی، مجید بیجندی نوزدهم تیر ماه ۹8 در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه استان، اظهار داشت: در فصل بهار در استان بارش های خوبی داشتیم که با پیش آگاهی های به موقع هواشناسی توانستیم میزان خسارت ها و آسیب ها را به حداقل برسانیم.

     وی با اشاره به رخداد سیل در بهار امسال در استان خراسان شمالی بر تلاش های پرثمر هواشناسی و سایر دستگاه‌های متولی در امر مدیریت بحران سیل تاکید نمود و از تلاش های اصحاب رسانه که در اطلاع رسانی به موقع پیام های هواشناسی نقش موثری داشتند قدردانی کرد.

     مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی ضمن اشاره به کاهش 1.5 درجه ای دمای استان نسبت به سال گذشته و 0.5 درجه نسبت به بلند مدت از افزایش 330 درصدی بارندگی ها نسبت به سال گذشته و قریب به 150 درصد نسبت به  بلند مدت خبر داد.

     این مسئول افزود: در خرداد ماه امسال در حوزه بارندگی، نسبت به سال گذشته 280 درصد و نسبت به بلند مدت تقریباً 90 درصد افزایش بارش داشته ایم، البته سیلاب هایی را نیز شاهد بوده ایم.

     بیجندی در ادامه با شاره به این موضوع که اکثر شهرستان های استان در حوزه دمایی نسبت به سال گذشته و نسبت به بلند مدت کاهش دما و افزایش بارش را شاهد بوده اند گفت: رکورد‌دار میزان بارش در شهرستان مانه و سملقان و کمترین دما در شهرستان اسفراین به ثبت رسید و درجه حرارت در سال زراعی 98-97 تا اکنون حدود 12 درجه می باشد و در حوزه بارندگی ها 382 میلی متر بارش دریافت داشته ایم که در کل افزایش بارش داشته ایم.

     وی در زمینه تحلیل بارش های بهاری امسال عنوان کرد: وقوع بارش و سیلاب بی سابقه در فروردین 1398 می تواند یکی از پیامدهای گرمایش جهانی باشد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 543,055,721
تعداد بازدید امروز : 46,656
تعداد بازدید دیروز : 355,641
تعداد بازدید این ماه : 9,733,548