سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/19
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 241
     حضور هواشناسی فارس در جلسه کمیسیون کشاورزی

     حضور هواشناسی فارس در جلسه کمیسیون کشاورزی

     اولین جلسه کمیسیون کشاورزی در اتاق بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت با حضور نماینده هواشناسی فارس برگزار شد

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان فارس، اولین جلسه کمیسیون کشاورزی در اتاق بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان روز چهارشنبه 98/04/19 با حضور نماینده هواشناسی فارس، رئیس اتاق بازرگانی، مدیران بخش‌های مختلف سازمان جهاد کشاورزی، کشاورزان پیشرو استان فارس و فعالان بخش کشاورزی با هدف بررسی تحلیل وضعیت آب و هوایی و بارش‌های سال 98-97 و پایش وضعیت مبارزه با ملخ در استان فارس تشکیل شد.

     در این جلسه بهمنی رئیس اداره هواشناسی کشاورزی زرقان و نماینده هواشناسی فارس در جلسات اتاق بازرگانی گزارشی از وضعیت بارش‌های سال 98-97 و مقایسه آن با بلند مدت و سال گذشته، تحلیل دمای سال جاری، تحلیل سرمای بهاره در هفته اول اردیبهشت در استان فارس و همچنین تحلیل نقشه‌های ترسالی و خشکسالی سال جاری و بلند مدت ارائه داد. وی در ادامه در خصوص سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک)، نقش و اثرات مثبت آن در بخش کشاورزی در افزایش سطح زیر کشت و افزایش محصول در سال جاری در استان فارس توضیحات داد. در ادامه پیشنهاد شد به منظور بررسی بازخورد سامانه تهک و محاسبه ارزش افزوده این طرح بصورت کمی، مسئولین بخش‌های کشاورزی تا اعلام نمایند میزان تاثیر سامانه تهک در افزایش محصولات کشاورزی در استان فارس را  به صورت درصد اعلام کنند.

     در پایان از خدمات اداره کل هواشناسی به دلیل ارائه به موقع پیش بینی‌ها به موقع و همکاری با سازمان جهاد، اتاق بازرگانی و سایر دستگاه‌ها تقدیر شد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 543,639,795
تعداد بازدید امروز : 44,236
تعداد بازدید دیروز : 263,741
تعداد بازدید این ماه : 307,977