سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1165
     بارش در اغلب نقاط کشور طی جمعه و شنبه 26 و 27 بهمن 1397

     بارش در اغلب نقاط کشور طی جمعه و شنبه 26 و 27 بهمن 1397     

     از اواخر روز پنجشنبه سامانه بارشی وارد کشور می شود و طی جمعه و شنبه 26 و 27 بهمن 1397 غالب نقاط کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به بارش پراکنده و وزش باد طی چهارشنبه 1397/11/24 در شمال شرق و شرق کشور شده و خروج تدریجی سامانه بارشی از کشور، تصریح نمود: در سایر مناطق کشور طی چهارشنبه و پنجشنبه 24 و 25 بهمن 1397 جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی شده که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد.

     وی اذعان نمود: اواخر روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور خواهد شد که سبب ابرناکی، بارش پراکنده برف و باران در مناطق مذکور خواهد شد.

     به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور روز جمعه با تقویت سامانه بارشی گستره بارش ها مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی، نیمه غربی البرز را در برگرفته و سبب بارش باران در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد شد. روز شنبه فعالیت این سامانه در نیمه غربی تضعیف شده و در جنوب، شرق و شمال شرق کشور تقویت خواهد شد.

     این مسئول در خصوص وضعیت بارش‌ کشور در روز جمعه 1397/11/26 گفت: در این روز  در نیمه جنوبی استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، استان‌های اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد، دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران بارش برف و باران و وزش باد ؛ در استان‌های ایلام، خوزستان، شمال فارس بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و در استان‌های بوشهر و غرب یزد بارش باران گاهی وزش باد پیش‌بینی شده است.

     وظیفه با بیان اینکه شنبه 1397/11/27 در استان‌های خراسان‌شمالی و خراسان‌رضوی  بارش باران و برف؛ در جنوب لرستان، استان‌های چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد، خوزستان، شمال فارس، غرب کرمان، بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و در استان‌های بوشهر و خراسان‌جنوبی بارش باران گاهی وزش باد رخ می‌دهد، توصیه نمود: برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمان‌های امدادی در نظر گرفته شود.

     شایان ذکر است، روز جمعه غرب خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,350,733
تعداد بازدید امروز : 65,134
تعداد بازدید دیروز : 408,214
تعداد بازدید این ماه : 2,353,829