سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/23
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 248
     افتتاح اداره هواشناسی مهرستان با حضور استاندار سیستان و بلوچستان

      افتتاح اداره هواشناسی مهرستان با حضور استاندار سیستان و بلوچستان 

      اداره هواشناسی سینوپتیک اصلی مهرستان با حضور احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان محسن حیدری در جریان برگزاری این مراسم اظهار داشت: مجموعه اداری هواشناسی مهرستان با زیربنای ساخت ۴۸۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت ۱۱ هزار و ۴۰۰ متر مربع ساخته شده است.

     وی ادامه داد: ساختمان اداری هواشناسی مهرستان قابلیت راه اندازی ایستگاه جو بالا، مرکز تحقیقات کشاورزی و پایش گردوغبار را نیز به صورت بالفعل دارد.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: حدود یک سال است که ایستگاه مهرستان به صورت آزمایشی در قالب ایستگاه سینوپتیک هواشناسی فعالیت می کند که در این مدت بخش های پنهان اقلیم این منطقه آشکار شده است.

     وی اضافه کرد: در تابستان امسال مهرستان یازدهمین شهر پر گردوغبار کشور شد که در آن تعداد روزهای مشاهده پدیده های گردوغبار کاهنده دید افقی نظیر باد و گردوخاک و یا گردوغبار گسترده به وفور رخ داده و ثبت شده است.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری بر ضرورت تأسیس ایستگاه پایش گردوغبار در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به تکرار زیاد پدیده های خاکدار در این منطقه، نیاز مبرم به ایستگاه پایش گردوغبار در آن احساس می شود.

     حیدری در ادامه به کمبود شدید نیروی انسانی در مجموعه اداره کل هواشناسی استان و ادارات شهرستان اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۷۰ درصد پست های سازمانی تمام مجموعه های هواشناسی استان خالی است و سیستم با ۳۰ درصد نیروها و فشار کاری گسترده، ۱۰۰ درصد وظایف را انجام می دهد.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کمبود نیروی انسانی در هواشناسی استان تا سال ۱۴۰۰ به بحرانی ترین شرایط ممکن خواهد رسید چراکه در این سال حداقل هفت نیروی ما شامل چند رئیس اداره و معاون بازنشست می شوند.

     حیدری افزود: در چند سال اخیر نیز حداقل پنج پست سازمانی ما به دلیل بازنشستگی همکاران بلاتصدی شده که جایگزینی برای آن ها جذب نکرده ایم.

     احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه این مراسم گفت: چندین سال پیش مهرستان به عنوان یک نقطه استراتژیک کشور در جنوب شرق بود اما با الحاق آن به عنوان شهرستان در تقسیمات کشوری، تبدیل به یک شهرستان استراتژیک شد.

     وی با اشاره بر اهمیت هواشناسی در توسعه پایدار گفت: ان‌شالله با تاسیس اداره هواشناسی مهرستان مردم این منطقه ضمن بهره مندی از خدمات هواشناسی، از اطلاعات هواشناسی درتوسعه پایدار نیز استفاده کنند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,351,938
تعداد بازدید امروز : 66,339
تعداد بازدید دیروز : 408,214
تعداد بازدید این ماه : 2,355,034