سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2500
     بارش باران و برف در 28 استان/ کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما

      بارش باران و برف در 28 استان/ کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما

     روز پنجشنبه 27 دی 1397 در 28 استان بارش باران و برف رخ می‌دهد و انتظار می‌رود هوا بین 8 تا 10 درجه سردتر شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با بیان این‌‌‌‌‌که چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف در بعضی ساعات و وزش باد شدید در استان‌های واقع در نوار غربی  پیش‌بینی می‌شود، افزود: روز پنجشنبه با تشدید سامانه بارشی گستره بارش‌ها نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور را فرا خواهد گرفت و  جمعه عمده فعالیت آن محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود.

     وظیفه با اشاره به کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما، خاطرنشان کرد: در غالب مناطق بارش به صورت برف با وزش باد شدید رخ می‌دهد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، چهارشنبه 1397/10/26 در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، لرستان، جنوب اصفهان، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، خوزستان و ایلام بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی نمود.           

     وظیفه در خصوص وضعیت جوی در روز پنجشنبه 1397/10/27 گفت: در این روز بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی،  اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال یزد، گیلان، مازندران و گلستان رخ می‌دهد.

      وی با اشاره به بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید طی جمعه 1397/10/28 در استان‌های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اذعان نمود: به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده؛ لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت جوی خلیج‌فارس گفت: از بعدازظهر چهارشنبه به سبب وزش باد شدید جنوب شرقی، شمال خلیج فارس مواج خواهد بود و ارتفاع موج حدود یک و نیم تا 2 متر برآورد می شود. همچنین روز پنجشنبه به سبب فعالیت سامانه بارشی و نیز وزش باد شدید شمال غربی، خلیج فارس مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود که ارتفاع موج به حدود یک و نیم تا دو و نیم متر خواهد رسید.

     این مسئول با توجه به مواج و طوفانی بودن دریای خزر در روزهای پنجشنبه و جمعه، توصیه نمود: طی مدت مذکور در مناطق ذکر شده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی بعمل آید.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,438,337
تعداد بازدید امروز : 152,738
تعداد بازدید دیروز : 408,214
تعداد بازدید این ماه : 2,441,433