سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 280
     نشست مشترک مدیرکل هواشناسی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان

     نشست مشترک مدیرکل هواشناسی و  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان 

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان، حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان در دیدار با دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بیان این‌که جهت استانداردسازی پارامترهای جوی شهر اصفهان احداث اداره هواشناسی شهر اصفهان در محل جدید گل نرگس از اولویت‌هاست، افزود: استاندارد سازی جمع‌آوری پارامترهای جوی مخصوصاً در شهر اصفهان یکی از اصول اولیه هواشناسی و از ضروریات صدور پیش‌بینی‌ با صحت بالا است.

     خورشیدی خواستار همکاری دستگاه‌های استان در جهت تخصیص اعتبار و آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای احداث ساختمان جدید هواشناسی اصفهان شد و گفت: امروز هواشناسی با کاربردی کردن خدمات خود و  ایجاد ارتباط بی‌واسطه با کاربران نهایی در جهت ارتقاء رفاه جامعه گام برداشته است و فعالیت هواشناسی در بخش‌های کشاورزی، آلودگی هوا، گردشگری و حمل و نقل با همکاری دستگاه‌های مشارکتی از جمله این برنامه‌ها  می‌باشد.

     وی همکاری هواشناسی در مدیریت بهینه منابع آبی استان همانند نمونه ای که سازمان هواشناسی در دریاچه ارومیه اجرا کرد و همچنین در زمینه پیش بینی میزان بارش‌ها و مناطق تمرکز را از دیگر توانمندی‌های هواشناسی استان خواند و افزود: خوشبختانه پیش‌بینی‌های هواشناسی در بازه زمانی 72 ساعته صادر می گردد که ضریب صحت پیش‌بینی‌های 24 ساعته استان بیش از 98 درصد است.

     مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه مدلینگ آلودگی هوای شهری از جمله وظایف هواشناسی است از اعلام آمادگی هواشناسی استان برای انجام این مدلینگ‌ها با بهره‌گیری از بسترهای فنی و مهندسی مناسب و نیروی انسانی توانمند و متخصص خبر داد.

     این مسئول، هواشناسی را یکی از مراکز پژوهشی با ظرفیت علمی بالا معرفی نمود و افزود: همکاری متقابل با شرکت‌های دانش بنیان در زمینه‌های فنی و مهندسی مرتبط با هواشناسی در اولولیت برنامه‌های هواشناسی استان است.

     دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان نیز با اعلام خرسندی از فعالیت‌های هواشناسی و حضور فعال در عرصه‌های مختلف، خواستار ارائه طرح کارشناسی شده،هدفدار و کوتاه مدت برای احداث ساختمان جدید هواشناسی شهر اصفهان شد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,442,088
تعداد بازدید امروز : 156,489
تعداد بازدید دیروز : 408,214
تعداد بازدید این ماه : 2,445,184